klas mundurowych w Zawierciu

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych w Zawierciu

W Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu  odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych, które połączone było z obchodami Dnia Niepodległości.

 

Uczniowie klas mundurowych  w obecności kadry pedagogicznej, kolegów oraz rodziców,  złożyli uroczyste ślubowanie połączone z obchodami Dnia Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli  Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół oraz Olga Szczygieł, naczelnik Wydziału Edukacji.

 

Ślubowaniu klas mundurowych w Zawierciu

Czym  zajmuje się  klasa mundurowa w „Kołłątaju”

Klasa wojskowa to specjalizacja skierowana głównie do uczniów planujących związać swoją przyszłość z zawodem żołnierza. Absolwent będzie posiadał przygotowanie do pracy w Wojskach Lądowych, Siłach Powietrznych, Biurze Ochrony Rządu i innych. Uczniów podejmujących naukę w szkole obowiązuje mundur.

Dodatkowe zajęcia wojskowe realizowane są przez wykwalifikowanych instruktorów i byłych żołnierzy Wojska Polskiego. Obejmują one m.in.: musztrę, terenoznawstwo, szkolenie strzeleckie, pierwszą pomoc przed medyczną, szkolenie prawne, SERE (survival wojskowy), elementy samoobrony, logistykę wojskową.

 

Poza zajęciami w szkole uczniowie klasy wojskowej uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach  pozalekcyjnych, które odbywają się w terenie. Są to:

  • wycieczki do jednostek wojskowych
  • zajęcia w jednostkach straży pożarnych, policji i innych
  • wyjazdy na poligony, rajdy, obozy letnie i zimowe
  • zajęcia z samoobrony
  • zajęcia z pływania i ratownictwa
  • ćwiczenia wzmacniające umiejętność podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych
  • paintball
  • obóz survivalowy
  • zajęcia na strzelnicy i wiele innych

 

NA CZYM OPIERA SIĘ PODSTAWOWE WYKSZTAŁCENIE ZDOBYTE NA KIERUNKU LOGISTYKA WOJSKOWA ?

Aby zdobyć tytuł technika logistyka trzeba zdać egzaminy potwierdzające kwalifikacje wyróżnione w zawodzie. Nauka w klasie mundurowej nie wiąże się jednak z koniecznością służby w wojsku. Uczniowie, którzy nie będą chcieli wiązać swojej kariery zawodowej z służbą w Wojsku Polskim, mogą podjąć pracę w szeroko rozumianej logistyce, ponieważ po zdaniu egzaminów zawodowych uzyskają zawód technika logistyka.

 

Zobacz także

Kabaret Młodych Panów w Zawierciu zaprezentuje swój najnowszy program

Zawiercie – dyżury aptek w listopadzie 2022

Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Zawierciu uruchomiony

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *