Brudna kampania wyborcza

Trwa brudna kampania prezydencka w Zawierciu

Wygrać za wszelką cenę. Trwa brudna kampania prezydencka w Zawierciu. Nie tylko kampania przed wyborami parlamentarnymi, ale i ta samorządowa potrafi rozgrzać do czerwoności kandydatów oraz ich sympatyków i przeciwników.

 

Brudna kampania wyborcza, to nie jest coś, co dotyczy tylko i wyłącznie wyborów na szczeblu parlamentarnym. Dotyka ona także lokalnych samorządów. Co ciekawe, biorą w niej udział głównie komitety, które mają mocno partyjne korzenie. Nieetyczne metody stosuje się tylko w stosunku do osób z konkurencyjnych komitetów – najczęściej niezwiązanymi z żadnymi partiami politycznymi.

Niestety, naszego miasto również nie ominęły – manipulacje, oszczerstwa, szczucie stały się narzędziami używanymi podczas wyborów prezydenckich w Zawierciu. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiły się strony m.in. Głos Zawiercia, który oczernia oraz szczuje na obecnego prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego oraz jego rodzinę, a jednocześnie promuje Kandydatkę na urząd prezydenta panią Annę Nemś .

 

 

W  Zawierciu została rozpowszechniona anonimowa gazeta miejska o tytule “Dwie twarze prezydenta”, która ostro krytykuje  dotychczasową pracę prezydenta Konarskiego. To nie wszystko, w mediach społecznościowych pojawiła się również strona Zmęczeni Konarskim.

 

Trwa brudna kampania prezydencka w Zawierciu

Mija 5 lat od śmierci prezydenta Gdańska. Polityk zmarł 14 stycznia 2019 roku w gdańskim szpitalu, po ciosach nożem, które dzień wcześniej na scenie WOŚP zadał mu Stefan Wilmont.

Jak pamiętamy, do tragedii doszło przez nienawiść i hejt, jaką był otoczony prezydent Gdańska. Zanim zaczniemy wylewać swoją nienawiść w Internecie to pamiętajmy o konsekwencjach oraz o tym, że w Internecie nikt nie jest anonimowy. Taktyki stosowane w opisanych powyżej portalach prowadzą jedynie do nienawiści wśród ludzi, uderzają nie tylko w konkretnego kandydata, ale również w jego rodzinę – w tym dzieci. Zachowania takie szkodzą również mieszkańcom. A chyba nie o to chodzi. Kandydatom powinno zależeć na dobru mieszkańców – a po takich zachowaniach sądzić można niestety inaczej. Przykre jest to, że dorośli ludzie posuwają się do takich sztuczek, aby tak naprawdę osiągnąć tylko swój zamierzony cel i dostać się do władzy. Jak mówi przysłowie – „po trupach do celu”. A czy tego właśnie chcemy? Mściwości, zawiści i nieporozumień w mieście ? Czy rywalizacja w wyborach (nie tylko samorządowych, ale i każdych innych) nie powinna być zdrową rywalizacją? Albo chociaż uczciwą? Dobrze jest także sytuację sobie odwrócić – a co gdyby wobec mnie ktoś stosował takie brutalne zagrania? Warto też zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się co tak naprawdę nami kieruje i co nam dają takie działania.

 

Zobacz Także:

Koniec nocnych dyżurów aptek – Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany

Wybory na prezydenta Zawiercia – odbędzie się druga tura

Gmina Włodowice ma nowego burmistrza. Dorota Wnuk wygrała w I turze

Urodziny Zawiercia 2024. Wiemy kto wystąpi na scenie

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

Oddział Neurologiczny w Zawierciu z Pododdziałem Udarowym zmodernizowany

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *