skrzyżowania w Zawierciu

Rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w Zawierciu. Co dalej ze sprawą?

Rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w Zawierciu – z taką prośbą zwrócili się mieszkańcy Blanowic w petycji skierowanej do Starosty Zawierciańskiego. Co zatem dalej z tą sprawą?

Rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w Zawierciu. Mowa tutaj o skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Glinianej i Przyjaźni- w rejonie cmentarza komunalnego. Skrzyżowanie jest miejscem, w którym bardzo często dochodzi do wypadków, stłuczek i kolizji drogowych, w tym także z ofiarami śmiertelnymi  m.in. rok 2012 okres wakacyjny – w wypadku  drogowym  zginęło dziewięciomiesięczne  dzieckoRok 2018 – w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, młoda mieszkanka Zawiercia w stanie ciężkim trafiła do szpitala, ale niestety do dnia dzisiejszego walczy o powrót do zdrowia. Rok 2021 –  w zderzeniu trzech  samochodów, cztery osoby zostały poważnie poszkodowane i hospitalizowane w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

 

Odpowiedzią na petycję mieszkańców, była wizja lokalna. Odbyła się ona 20 stycznia. Udział w niej wziął Starosta Zawierciański Gabriel Dors wraz z radnymi powiatowymi. Nie zabrakło również mieszkańców osiedla Blanowice. W wyniku tejże wizji – zainstalowano na miejscu lustro drogowe. Planuje się również zastosowanie innych form zabezpieczenia, np. pasów akustyczno –wibracyjnych , jednak konieczna jest do tego konsultacja z miejscową policją.

Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji. O kolejnych postępach w tej sprawie będziemy informować na łamach naszego portalu.

Zobacz Także

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

WOŚP 2023 w Zawierciu. Sprawdź, co będzie się działo!

Ksiądz Sebastian Kosecki z Zawiercia podbija TikToka [ROZMOWA]

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *