Policjant z zawierciańskiej

Policjant z zawierciańskiej komendy obchodzi jubileusz 40-lecia służby

Policjant z zawierciańskiej  komendy obchodzi jubileusz 40-lecia służby w policji „Dla niego mundur liczy się ponad wszystko

 

Policjant z zawierciańskiej  Komendy Powiatowe  w Zawierciu może być wzorem dla wielu młodych policjantów. Mimo, że od dawna mógłby się cieszyć beztroskim życiem, niemalże każdego dnia wstaje rano, ubiera mundur i wyrusza do służby w patrolu na drodze. Asp. sztab. Mirosław Marczyk  z Zawiercia obchodził właśnie 40-lecie swojej służby.

Asp. sztab. Mirosław Marczyk jest policjantem, który wzorowo wykonuje swoje obowiązki. Jest sumienny i pracowity, dzięki czemu w wielu sytuacjach przyczynił się do ochrony użytkowników dróg powiatu zawierciańskiego. Przez cztery dekady swojej służby nabył ogromną wiedzę i doświadczenie, którym chętnie dzieli się z młodszymi kolegami. Pracy na drodze nauczył dziesiątki młodych policjantów. W trakcie służby został nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę oraz Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

 

W  piątek 13 stycznia Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Jacek Kurdybelski wraz ze swoim zastępcą podinsp. Sławomirem Zagrobelnym wręczyli Jubilatowi pamiątkową statuetkę, jednocześnie gratulując stażu służby w policyjnym mundurze oraz życząc wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym. Do życzeń i gratulacji dołączyli bezpośredni przełożeni: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowegio kom. Sylwester Będkowski wraz z zastępcą st. asp. Grzegorzem Kopeckim, którzy są dumni z policjanta swojego wydziału, a także Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Paweł Sobota. Słowa uznania padły także ze strony Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Zawierciu nadkom. Mirosława Drożdżowskiego, w którym to Związku asp. sztab. Mirosław Marczyk jest zrzeszony od początku jego istnienia – czytamy w komunikacie KPP w Zawierciu

 

Policjanci chwalą swojego kolegę i przyznają, że chętnie służy pomocą, dzieli się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. Przełożeni stawiają go w rzędzie wyróżniających się policjantów nie tylko za doskonałe wyniki, ale i cechy charakteru. Jak się okazuje, asp. sztab. Mirosława Marczyka cechuje duży stopień zdyscyplinowania, takt, życzliwość i… niezwykła skromność.

 

Zobacz także

Mieszkańcy Zawiercia walczą o rondo na felernym skrzyżowaniu

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *