Mieszkańcy Zawiercia

Mieszkańcy Zawiercia walczą o rondo na felernym skrzyżowaniu

Mieszkańcy Zawiercia walczą o rondo na felernym skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Glinianej i Armii Krajowej. Tylko rondo rozwiąże nasz problem- mówią mieszkańcy osiedla Blanowice.

 

Mieszkańcy Zawiercia, a konkretnie osiedla Blanowice żądają zdecydowanych działań i reakcji Starostwa Powiatowego w Zawierciu. A powodem  jest niebezpieczne  skrzyżowanie  ulic Przyjaźni, Glinianej oraz  Armii Krajowej.  Skrzyżowanie jest miejscem w którym bardzo często dochodzi do wypadków, stłuczek i kolizji drogowych, w tym także z ofiarami śmiertelnymi  m.in. rok 2012 okres wakacyjny – w wypadku  drogowym  zginęło dziewięciomiesięczne  dziecko.  Rok 2018 – w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, młoda mieszkanka Zawiercia w stanie ciężkim trafiła do szpitala, ale niestety do dnia dzisiejszego walczy o powrót do zdrowia. Rok 2021 –  w zderzeniu trzech  samochodów, cztery osoby zostały poważnie poszkodowane i hospitalizowane w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

 

W ostatnim  czasie w mediach społecznościowych pojawiła  się informacja, że mieszkańcy wspólnymi  siłami  stworzyli  petycję, pod która zostały zebrane podpisy popierające inicjatywę przyspieszenia budowy ronda na tym skrzyżowaniu. Po zebraniu podpisów, petycja trafi  do rąk Starosty Zawierciańskiego.

“My, mieszkańcy Zawiercia, osiedle Blanowice, zebraliśmy głosy poparcia dla inicjatywy przyspieszenia inwestycji budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Glinianej, Armii Krajowej w Zawierciu. Zebrane podpisy stanowią dowód na to, jak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie nie tylko lokalnych mieszkańców, ale również wszystkich osób, które korzystają ze skrzyżowania ulic Przyjaźni, Glinianej, Armii Krajowej w Zawierciu”.

“Budowa ronda na tak niebezpiecznym skrzyżowaniu jakim jest skrzyżowanie ulic Przyjaźni, Glinianej, Armii Krajowej w Zawierciu spowoduje wyeliminowanie w tym miejscu wypadków drogowych, szczególnie tych najbardziej dramatycznych w skutkach. Zwracamy się z prośbą o jak najszybsze podjęcie działań mających na celu wybudowanie ronda w tak newralgicznym miejscu jakim jest skrzyżowanie ulic Przyjaźni, Glinianej, Armii Krajowej w Zawierciu” – czytamy w  petycji.

 

Jakie jest stanowisko Starostwa Zawierciańskiego dot. petycji ?

 Przeczytajcie sami  . . .

 

“W odpowiedzi na państwa zapytanie,  informujemy, że w najbliższych dniach zorganizowana zostanie wizja lokalna z przedstawicielami zarządców dróg i policji, w celu wypracowania rozwiązania, które mogłoby dać efekt natychmiastowy, to znaczy skutecznie poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Glinianej i Armii Krajowej w Zawierciu. Rozważamy zainstalowanie na tym skrzyżowaniu pasów akustyczno-wibracyjnych oraz innych rozwiązań, które musimy uzgodnić z policją”.

Foto: Osiedle Blanowice

 

Zobacz Także:

Nowy zakład pracy w Zawierciu – zatrudni blisko 150 osób

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Schronisko w Zawierciu: Prezydent apeluje o zakup karmy, zamiast fajerwerków.

Harmonogramy odbioru odpadów w 2023 roku w Zawierciu

Ralph Kaminski wystąpi w Zawierciu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *