Nowy zakład pracy w Zawierciu

Nowy zakład pracy w Zawierciu -ruszyła jego budowa

Nowy zakład pracy w Zawierciu – ruszyła bowiem budowa zakładu spółki Elemental Strategic Metals Sp. z o.o. Pracę znajdzie nawet 150 osób.

 

Nowy zakład pracy w Zawierciu pozwoli na zatrudnienie około 150 osób. Przy ul. Podmiejskiej ruszyły już bowiem prace budowlane. Spółka Elemental Strategic Metals Sp. z o.o. , należąca do Grupy Elemental Holding buduje zakład recyklingu akumulatorów litowo – jonowych. Będą tu poddawane recyklingowi akumulatory samochodowe, baterie z laptopów, telefonów komórkowych, a także katalizatory. Zakończenie prac natomiast przewiduje się na trzeci kwartał tego roku. Zakład zajmie się również produkcją metali szlachetnych oraz innych składników niezbędnych do produkcji nowych baterii. Zajmie się bowiem odzyskiwaniem litu, kobaltu, platyny, palladu.

Nabór do pracy do nowo powstającego zakładu trwają na równi z jego budową. Przewiduje się bowiem zatrudnienie około 150 osób – począwszy od operatorów maszyn, technologów, aż po pracowników biurowo – administracyjnych. Szczegóły na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej spółki, profilu LinkedIn, jak również w mediach społecznościowych.

– Budowa zakładu w Zawierciu jest niezwykle ważną inwestycją bateryjną w Polsce, która w dodatku jest jedną z pierwszych w całej Europie. Nasz projekt powstaje w oparciu o wszelkie standardy środowiskowe i ma na celu wsparcie odpowiedzialnego zarządzania ograniczonymi zasobami w gospodarce o obiegu zamkniętym poprzez recykling metali z grupy platynowców – podkreśla Paweł Jarski, Prezes Elemental Holding.

Źródło i foto: investmap.pl

 

Zobacz także:

Kamil zginął tragicznie kilka dni temu – trwa zbiórka dla jego dzieci

Zawiercie – dyżury aptek w Lutym 2023

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *