Mieszkania w Zawierciu

Mieszkania w Zawierciu – jak będzie wyglądać Osiedle Nova Huta?

Mieszkania w Zawierciu na terenie po dawnej Hucie Szkła zaczną powstawać jeszcze w tym roku. Docelowo – powstanie aż 1400 mieszkań.

 

Mieszkania w Zawierciu to temat wracający jak bumerang. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na nie, na terenie miasta ruszyły dwie budowy nowych osiedli mieszkaniowych. Jedno z nich powstanie na terenie po dawnej Hucie Szkła Krystalicznego w Zawierciu przy ul. Towarowej – Osiedle Nova Huta.

Obecnie bowiem trwają tam prace rozbiórkowe. Na teren wjechały specjalistyczne maszyny, które sukcesywnie dokonują właśnie rozbiórki budynków. Właścicielem terenu jest natomiast firma z Zawiercia Hydro – Mar Marcin Prokop.

Prace budowlane mają ruszyć w tym roku. Pierwszy etap zakłada budowę 150 mieszkań. Do użytku oddane zostaną za około 18 miesięcy od rozpoczęcia budowy (mniej więcej 2-3 kwartał 2025 roku). Z kolei cała inwestycja zakończyć się ma w ciągu 5 lat od jej rozpoczęcia ( czyli maksymalnie do 2028 roku). W planach, oprócz docelowych 1400 mieszkań (w zabudowie kwadratowej z dziedzińcem), inwestycja zakłada powstanie na tym terenie również sklepów czy nawet przedszkola. Ma to być swego rodzaju “miasto w mieście”. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność naszego miasta poprzez jeszcze większy dostęp do lokali mieszkalnych dla mieszkańców Zawiercia. 

-“Lokale mieszkalne będą przeznaczone głównie dla osób fizycznych, przede wszystkim na sprzedaż. Będziemy uczestniczyć we wszystkich dostępnych programach pomocowych dla nabywców, rozważamy również wynajem. Koszty, ze względu na dużą dynamikę w ich kształtowaniu będą do ustalenia po przygotowaniu przez Biuro Projektowe projektu wykonawczego”- o czym poinformował nas właściciel firmy Marcin Prokop.

A jak będzie wyglądać nowe osiedle ? Poniżej przedstawiamy odświeżoną wizualizację osiedla .

Źródło i foto : novahutazawiercie.pl

Zobacz także:

Zielona pracownia w zawierciańskiej Siódemce oficjalnie otwarta

Inauguracja nowego sezonu PlusLigi – spotkanie Aluronu z Indykpolem

Boisko “Włókniarz” w Zawierciu – niebawem powstanie tam skatepark

Potrzebna pomoc dla policjanta – mężczyzna stracił dom w pożarze

Budżet obywatelski Zawiercia 2024 – lista zgłoszonych projektów

Nowe boisko wielofunkcyjne w Zawierciu – pozyskano dofinansowanie

Zawiercie – dyżury aptek w Październiku 2023

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *