Boisko "Włókniarz" w Zawierciu

Boisko “Włókniarz” w Zawierciu – niebawem powstanie tam skatepark

Boisko “Włókniarz” w Zawierciu od wielu lat nie wygląda najlepiej. Jednak już niebawem się to zmieni. Niedługo stanie się nowym obiektem sportowo-rekreacyjnym.

 

Boisko “Włókniarz” w Zawierciu to dawna siedziba klubu sportowego Włókniarz Zawiercie,który przestał istnieć w latach 80, gdy połączył się z Wartą Zawiercie. Od tego czasu boisko stoi zupełnie puste. Miasto planuje jednak to zmienić -już niedługo zamieni się w nowoczesny skatepark i boisko sportowe.

Na ten cel władze miasta pozyskały już jakiś czas temu dofinansowanie z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – “Sportowa Polska”. Teraz jednak udało się już podpisać umowę na w/w inwestycję. Temat zaniedbanego boiska przy ul. 11 Listopada był już poruszany wielokrotnie – chociażby podczas Młodzieżowych Sesji Rady Miasta. Projekt ten został również ujęty w Budżecie Obywatelskim.

Jednak to nie wszystko. Docelowo, inwestycja ta zakłada powstanie tam nowoczesnego boiska ze sztuczną nawierzchnią, trybunami i wieloma innymi udogodnieniami.

Najpierw jednak powstanie tam skatepark, który jest zdecydowanie bardzo potrzebny dla dzieci i młodzieży w Zawierciu. Przypominamy bowiem, iż jeden skatepark w naszym mieście mieści się już przy ul. Wierzbowej. Cieszy się on ogromnym zainteresowanie. Dlatego też władze miasta podjęły decyzje o stworzeniu kolejnego takiego miejsca dla młodego pokolenia w naszym mieście. Z pewnością wpłynie to bardzo pozytywnie na propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

A co znajdziemy w nowym skateparku :

  • Roll-in + Quarter pipe + Bank ramp,
  • Jumpbox,
  • Spin,
  • Wall ride,
  • Funbox z grindboxem 3/3 + Poręcz 3/3 + Funbox ze schodami + Poręcz 1/3,
  • Quarter pipe dwa poziomy,
  • Poręcz prosta,
  • Grindbox

 

Poniżej prezentujemy wizualizację planowanego boiska i skateparku :

 

 

Zobacz także:

Potrzebna pomoc dla policjanta – mężczyzna stracił dom w pożarze

Potrącenie rowerzysty w Zawierciu – mężczyzna trafił do szpitala

Żarciowozy po raz kolejny zawitają do Zawiercia

Operetkowa Baśń dla Dorosłych – koncert Operetka & Musical

Magiczny Koncert Bajki Świata w Zawierciu już w październiku

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *