Mężczyzna podejrzany o pedofilię

Mężczyzna z Zawiercia podejrzany o pedofilię – co nowego w sprawie ?

Mężczyzna podejrzany o pedofilię zatrzymany w Zawierciu – grozi mu 2 lata pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło 10 listopada koło MOKu.

 

Mężczyzna podejrzany o pedofilię został zatrzymany w piątek, 10 listopada około godziny 18:30 w okolicach Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie, sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. 21-latek podejrzewany jest o przestępstwo z art. 200a §2 kodeksu karnego ( Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.) Grozi mu za to 2 lata pozbawienia wolności. 

21-letni Łukasz – mieszkaniec Zawiercia, od czerwca korespondował z 8-latką przez internet. Podawał się wówczas za 11-latka. Sytuacja zaniepokoiła rodziców dziewczynki, którzy skontaktowali się ze Stowarzyszeniem Wataha. Członkowie stowarzyszenia przejęli sprawę. Niczego nieświadomy mężczyzna kontynuował internetową znajomość z 8-latką. Podczas rozmów często padały z jego strony pytania i podteksty o charakterze seksualnym. Jakiś czas później zaproponował spotkanie “w realu”, sądząc, że nadal koresponduje z dziewczynką. Wtedy jednak sprawę prowadzili już członkowie stowarzyszenia. I to oni udali się na spotkanie z podejrzanym.

Do spotkania doszło w piątek, 10 listopada przed godziną 18:00 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zawierciu. Mężczyzna miał pójść z dziewczynką do parku. Na miejscu jednak – zamiast 8-latki , czekali na niego łowcy z Watahy. Na miejsce wezwano również policję.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu.

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Zobacz także:

Z Zawiercia na lotnisko pociągiem – sprawdź godziny odjazdów z Zawiercia

Pociąg z Zawiercia do Pyrzowic – pierwszy kurs już za niespełna miesiąc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Sławek Uniatowski w Zawierciu – wielki powrót z nowym albumem

Podejrzany o pedofilię w Zawierciu zatrzymany przez Watahę

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu została laureatką konkursu

Program In Vitro w Zawierciu wystartował – zobaczcie szczegóły

W szpitalu w Zawierciu wprowadzono udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Zawiercie – dyżury aptek w Listopadzie 2023

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *