Podejrzany o pedofilię w Zawierciu

Podejrzany o pedofilię w Zawierciu zatrzymany przez Watahę

Podejrzany o pedofilię w Zawierciu został zatrzymany – wszystko dzięki Stowarzyszeniu Wataha i zawierciańskiej policji.

 

Podejrzany o pedofilię w Zawierciu zatrzymany. W piątek, 10 listopada udało się zatrzymać mężczyznę, który jest podejrzewany o pedofilię.

21-letni Łukasz – mieszkaniec Zawiercia, od czerwca korespondował z 8-latką przez internet. Podawał się wówczas za 11-latka. Sytuacja zaniepokoiła rodziców dziewczynki, którzy skontaktowali się ze Stowarzyszeniem Wataha. Członkowie stowarzyszenia przejęli sprawę. Niczego nieświadomy mężczyzna kontynuował internetową znajomość z 8-latką. Podczas rozmów często padały z jego strony pytania i podteksty o charakterze seksualnym. Jakiś czas później zaproponował spotkanie “w realu”, sądząc, że nadal koresponduje z dziewczynką. Wtedy jednak sprawę prowadzili już członkowie stowarzyszenia. I to oni udali się na spotkanie z podejrzanym.

Do spotkania doszło w piątek, 10 listopada przed godziną 18:00 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zawierciu. Mężczyzna miał pójść z dziewczynką do parku. Na miejscu jednak – zamiast 8-latki , czekali  na niego łowcy z Watahy. Na miejsce wezwano również policję.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Trwają obecnie czynności wyjaśniające.

Zwróciliśmy się z prośbą o więcej informacji do Komendy Powiatowej Policji – będziemy informować Was na bieżąco o przebiegu sprawy.

Czym jest Wataha? Wataha to stowarzyszenie – grupy ludzi, którzy tropią w Internecie pedofilii. Ich motto brzmi – “Złapiemy każdego, kto odważy się skrzywdzić dziecko”. Założycielem stowarzyszenia jest Łukasz Kwiatkowski. Wraz z innymi członkami stowarzyszenia – zakładają konta, w których podają się za dzieci i pojawiają się na różnych portalach społecznościowych i forach. W ten sposób wyłapują pedofilii, których potem przy współpracy z policją – zatrzymują. Kilkunastu z nich zostało już skazanych przed sądem.

 

Źródło i foto: Wataha-Na Tropie Pedofilii

Zobacz także:

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu została laureatką konkursu

Program In Vitro w Zawierciu wystartował – zobaczcie szczegóły

W szpitalu w Zawierciu wprowadzono udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Zawiercie – dyżury aptek w Listopadzie 2023

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *