Kolejne mieszkania w Zawierciu

Kolejne mieszkania w Zawierciu na terenie dawnej Huty Szkła

Kolejne mieszkania w Zawierciu powstaną w ciągu kilku najbliższych lat. Tym razem na terenie po dawnej Hucie Szkła w Zawierciu.

 

Kolejne mieszkania w Zawierciu – ich budowa ruszy jeszcze w tym roku. Mowa tutaj o terenie po dawnej Hucie Szkła Krystalicznego w Zawierciu. Obecnie bowiem trwają tam prace rozbiórkowe. Na teren wjechały specjalistyczne maszyny, które sukcesywnie dokonują właśnie rozbiórki wszystkich budynków. Wyjątkiem będzie jednak jeden z budynków – z wieżyczką i zegarem, który nie może zostać zburzony z uwagi na fakt, iż jest on zabytkiem, wpisanym do rejestru. Właścicielem terenu jest natomiast firma z Zawiercia Hydro – Mar Marcin Prokop.

Prace budowlane mają ruszyć w tym roku, a konkretnie w 4 kwartale br. Pierwszy etap zakłada budowę 150 mieszkań. Do użytku oddane zostaną za około 18 miesięcy od rozpoczęcia budowy. Z kolei cała inwestycja zakończyć się ma w ciągu 5 lat od jej rozpoczęcia ( czyli maksymalnie do 2028 roku). W planach, oprócz docelowych 1400 mieszkań (w zabudowie kwadratowej z dziedzińcem), inwestycja zakłada powstanie na tym terenie również sklepów czy nawet przedszkola. Ma to być swego rodzaju “miasto w mieście”. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność naszego miasta poprzez jeszcze większy dostęp do lokali mieszkalnych dla mieszkańców Zawiercia.  “Lokale mieszkalne będą przeznaczone głównie dla osób fizycznych, przede wszystkim na sprzedaż. Będziemy uczestniczyć we wszystkich dostępnych programach pomocowych dla nabywców, rozważamy również wynajem. Koszty, ze względu na dużą dynamikę w ich kształtowaniu będą do ustalenia po przygotowaniu przez Biuro Projektowe projektu wykonawczego”- o czym poinformował nas właściciel firmy Marcin Prokop.

Poniżej przedstawiamy wizualizacje osiedla, którą wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora.

Zobacz Także:

Galowy Koncert Noworoczny w MOK Zawiercie

Ralph Kaminski wystąpi w Zawierciu

Nowy zakład pracy w Zawierciu – zatrudni blisko 150 osób

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Schronisko w Zawierciu: Prezydent apeluje o zakup karmy, zamiast fajerwerków.

Harmonogramy odbioru odpadów w 2023 roku w Zawierciu

 

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *