Debata kandydatów na prezydenta Zawiercia

Debata kandydatów na prezydenta Zawiercia odwołana – większość odmówiła udziału

Debata kandydatów na prezydenta Zawiercia jednak się nie odbędzie. Większość kandydatów odmówiła udziału.

 

Debata kandydatów na prezydenta Zawiercia nie dojdzie do skutku. Miała ona zostać zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Zawierciu. Jej celem było przybliżenie programów wyborczych każdego z kandydatów ubiegających się o fotel Prezydenta Miasta. Organizatorzy w informacji na temat planowanej debaty, poinformowali, iż termin i miejsce zostaną ustalone ze wszystkimi kandydatami, tak, aby debata odbyła się w dogodnym dla nich terminie.

Niestety, debata jednak nie dojdzie do skutku. Powodem jest odmowa udziału w niej przez czwórkę kandydatów – Annę Nemś, Jarosława Mazura, Michała Myszkowskiego i Paulinę Pietras. Jedynie obecnie urzędujący Prezydent Łukasz Konarski wyraził chęć udziału w debacie.

Dlaczego zatem pozostali kandydaci nie zdecydowali się na udział w debacie ? No cóż, pozostawiamy do do indywidualnej oceny Państwa.

Przypominamy, iż 5 lat temu, przed poprzednimi wyborami samorządowymi, również miała odbyć się debata wyborcza kandydatów na prezydenta miasta Zawiercie, organizowana przez niezależne media lokalne ( Otozawiercie.pl ; zawiercianskie.pl ; KulturalneZawiercie ; Dziennik Zachodni). Niestety, podobnie jak obecnie – debata się nie odbyła ze względu na brak zainteresowania kandydatów. Na debacie pojawili się jedynie wówczas dwaj kandydaci – Łukasz Konarski i Krzysztof Peroń. Pozostała trójka kandydatów (Witold Grim, Beata Chawuła i Ryszard Mach) zlekceważyli zaproszenie, a tym samym i mieszkańców miasta i po prostu nie pojawili się na debacie zaplanowanej na 14 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

A już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.

 

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2024

Policjanci z Zawiercie eskortowali rodzącą kobietę do szpitala

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

Oddział Neurologiczny w Zawierciu z Pododdziałem Udarowym zmodernizowany

Mundurowi pilotowali matkę z dzieckiem do lekarza

Policja zatrzymała złodzieja recydywistę – grozi mu do 10 lat więzienia

HAU – HAU SHOW w Zawierciu. Interaktywne show dla najmłodszych i nie tylko

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *