SP w Zawierciu

Boisko przy SP w Zawierciu zyska zadaszenie

Ponad 1 milion 130 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma Gmina Zawiercie na budowę zadaszenia boiska wielofunkcyjnego przy SP w Zawierciu.

 

Ponad 1 milion 130 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma Gmina Zawiercie na budowę zadaszenia boiska wielofunkcyjnego przy SP w Zawierciu . Wsparcie pochodzi z realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu Olimpia.

Zgodnie z zasadami programu pieniądze mogą być wykorzystane na realizację dwóch rodzajów inwestycji: budowanego nowego boiska wielofunkcyjnego wraz zadaszeniem o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m lub budowy zadaszenia boiska o wskazanych wcześniej wymiarach.

 Dofinansowanie dla gminy  Zawiercie dotyczy tego drugiego przypadku. Pozwoli ono wybudować zadaszenie dla boiska przeznaczonego do modernizacji, które służyć będzie uczennicom i uczniom Szkoły podstawowej nr 7 w Zawierciu, a także mieszkańcom.

Lekka konstrukcja zadaszenia będzie relatywnie tańsza niż tradycyjna sala gimnastyczna, ale pozwoli korzystać z obiektu także w razie ewentualnych opadów deszczu, a nawet śniegu.

 

Założenia Programu Olimpia

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

 

    Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca br. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkolemówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

 

fot. Przykładowa wizualizacja zadaszonego boiska wielofunkcyjnego

 

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Pan Marek z Zawiercia potrzebuje naszej pomocy w walce o zdrowie

Pan Marek z Zawiercia potrzebuje naszej pomocy w walce o zdrowie

Wiemy kto wystąpi podczas święta gminy Ogrodzieniec 2023

Przed nami pierwsza edycja SILENT DISCO w Zawierciu – ZMIANA TERMINU

Przebudowa peronów Zawierciu – wygodniej i bezpieczniej na stacji

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *