WOŚP

31. Finał WOŚP. Trwają już pierwsze zawierciańskie aukcje

Znak rozpoznawczy finałów WOŚP to aukcje internetowe. Trwają już pierwsze organizowane przez zawierciański  sztab.

 

Tegoroczny, 31. Finał WOŚP  odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. W 2023 roku fundacja będzie zbierać środki na sprzęt, który przyspieszy diagnostykę zakażeń sepsy. “Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – zapewniają organizatorzy.

 

„Tegoroczna zbiórka ma wspomóc leczenie nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych. Wczesne zdiagnozowanie sepsy oraz wdrożenie leczenia znacznie zwiększa bowiem szanse pacjenta na przeżycie. “Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Wyniki badań punktowych prowadzonych w akredytowanych oddziałach intensywnej terapii w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie, a współczynnik umieralności wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca” – wskazuje fundacja Jurka Owsiaka.

 

Znak rozpoznawczy finałów WOŚP to aukcje internetowe. Trwają już pierwsze organizowane przez zawierciański sztab. Licytować można jeszcze do 29  stycznia 2023 r.

Na razie największym zainteresowaniem cieszy się wiosenna przejażdżka z Jurassic BikeTeam i koszulka grupy, ale pozostałe aukcje też robią wrażenie.

Wszystkie licytowane przedmioty są dostępne pod bezpośrednim adresem zawierciańskiego  sztabu:  TU

 

Zobacz także

Mieszkańcy Zawiercia walczą o rondo na felernym skrzyżowaniu

Wiktor stracił rodziców -pilnie potrzebna pomoc

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *