Zawierciański Dzień Kobiet

Zawierciański Dzień Kobiet – to był wyjątkowy dzień dla mieszkanek Zawiercia

Zawierciański Dzień Kobiet odbył się w minioną sobotę, 9 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

 

Zawierciański Dzień Kobiet odbył się już po raz kolejny w naszym mieście. Tegoroczne święto kobiet zorganizowano w sobotę 9 marca w MOK Zawiercie. Organizatorem wydarzenia było Miasto Zawiercie wraz z Zawierciańskim Forum Kobiet.

Specjalnie na ten dzień przygotowano mnóstwo przeróżnych atrakcji dla kobiet. Wydarzenie rozpoczęło się od występu chóry Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zawiercie.

W hali MOK na mieszkanki naszego miasta czekały stoiska z przeróżnymi warsztatami i ofertami. Stowarzyszenie Zawiercie OdNowa przygotowało warsztaty rękodzielnicze z tworzenia bransoletek z kamieni szlachetnych. Jednak nie były to takie zwykłe kamienie. Bransoletki tworzone były z kamieni, które mają wpływ na nasze zdrowie i życie (np.jaspis, lapis i wiele innych). Panie wykonały mnóstwo przepięknych bransoletek.

Szkoła Policealna dla dorosłych Pascal wykonywała paniom pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar poziomu cukru. Każda chętna pani za pomiar otrzymywała oczywiście drobny kosmetyczny upominek.

Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zawiercie przygotowały zajęcia rękodzielnicze – wykonywały przepiękne ozdoby świąteczne m.in. z papieru.

Z kolei specjaliście ze Szkoły Medycznej w Zawierciu wykonywali profesjonalną pielęgnację dłoni oraz masaż relaksacyjny. Cieszyło się to ogromnym zainteresowaniem.

Ponadto, pojawiło się wiele stoisk kosmetycznych oraz stoisko informacyjne Stowarzyszenia Amazonek, które uświadamiały paniom jak ważna jest profilaktyka, a także co zrobić jeśli coś nas zaniepokoi w naszym stanie stanie zdrowia.

Dzień Kobiet w Zawierciu odbywał się już kolejny rok z rzędu i jak co roku – cieszył się ogromnym zainteresowaniem i spotkał się z ogromną aprobatą mieszkanek Zawiercia.

Zobacz Także:

Policja zatrzymała pijanych nastolatków. 13-latek miał 2,5 promila alkoholu.

Aluron CMC Zawiercie zdobywa Puchar Polski

Konsultacje społeczne w Zawierciu – głos mieszkańców jest bardzo ważny

Jarmark Wielkanocny w Zawierciu – Big Cyc akustycznie

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *