Policja zatrzymała pijanych nastolatków

Policja zatrzymała pijanych nastolatków. 13-latek miał 2,5 promila alkoholu.

Policja zatrzymała pijanych nastolatków w Zawierciu. W miniony weekend mundurowi interweniowali aż dwa razy.

 

Policja zatrzymała pijanych nastolatków. Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 marca przy ul.Kombatantów. Policjanci z zawierciańskiej komendy policji otrzymali zgłoszenie o znajdującej się tam nietrzeźwej nastolatce. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. Okazało się bowiem, że znajduje się tam cztery nastolatki. Nieprzytomna pijana 13-latka została zabrana do szpitala. Jej trzy pozostałe koleżanki również były w stanie nietrzeźwości. Rekordzistką była 14-latka, w której organizmie wykryto 1,5 promila alkoholu. Dziewczyny w ten sposób miały świętować urodziny jednej z nich. Pozostałe trzy nastolatki zostały przekazane pod opiekę rodziców.

Podobne zgłoszenie miało miejsce dzień później, w niedzielę około godziny 18:00. Policjanci interweniowali w sprawie pijanego nastolatka, który miał znajdować się przy ul.Leśnej obok stadionu. Zgłoszenie niestety się potwierdziło – na miejscu pojawiła się również karetka pogotowia. Nieprzytomny 13-letni chłopiec faktycznie leżał we wskazanym miejscu. Okazało się, że był on kompletnie pijany – miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Jego trzej koledzy również spożywali alkohol – dwóch było w stanie po użyciu, a trzeci w stanie nietrzeźwości. Chłopców odebrali rodzice.

O obu tych sytuacjach ( z soboty oraz z niedzieli) został zawiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. Zgodnie z ustawą bowiem, spożywanie alkoholu przez osoby nieletnie jest przejawem demoralizacji. Wówczas odpowiadają oni przed sądem rodzinnym i nieletnich. Najczęściej, wobec takich nieletnich stosuje się środki wychowawcze, środki lecznicze lub środek poprawczy.

Warto wspomnieć, że spożywanie alkoholu przez dzieci i młodzież niesie za sobą dużo poważniejsze konsekwencje – zdrowotne. Nie rzadko również kończy się tragicznie. W tym przypadku jednak udało się uniknąć tragedii tylko dlatego, że została wezwana pomoc.

 

Przypominamy!

Sprzedaż i podawanie alkoholu osobom niepełnoletnim jest przestępstwem. Podobnie, jak dostarczanie napoju alkoholowego małoletniemu. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający alkohol uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek.

 

Źródło: KPP Zawiercie

Foto: Gazeta krakowska

Zobacz Także:

Aluron CMC Zawiercie zdobywa Puchar Polski

Konsultacje społeczne w Zawierciu – głos mieszkańców jest bardzo ważny

Jarmark Wielkanocny w Zawierciu – Big Cyc akustycznie

Fałszywy detektyw zatrzymany – ponad rok temu stracił uprawnienia

Przewoził narkotyki w bieliźnie – został zatrzymany przez policję.

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *