Zakład produkcyjny w Zawierciu

Zakład produkcyjny w Zawierciu rusza z budową

Zakład produkcyjny w Zawierciu ruszył z budową. Na działce o powierzchni 145 tys metrów kwadratowych powstaje zakład Elemental o pow. 23 500 metrów kwadratowych. 

 

Zakład produkcyjny w Zawierciu zatrudni blisko 200 osób. Mowa tutaj o zakładzie Elemental, który powstaje z inicjatywy spółki Atlas Ward Polska. Ten ogromny kompleks siedmiu budynków zajmie się odzyskiwaniem litu, kobaltu, palladu oraz rodu z baterii litowo- jonowych. Tego typu akumulatory znajdują się m.in. w telefonach komórkowych, laptopach czy pojazdach elektrycznych. Odzyskane metale posłużą do produkcji nowych baterii i akumulatorów. Na terenie zakładu pojawią się również panele fotowoltaiczne, dzięki których możliwe będzie zasilenie go w energię odnawialną.

Już niebawem ruszy rekrutacja do pracy w nowo powstającym zakładzie. Nabór będzie odbywał się na przeróżne stanowiska – począwszy od obsługi administracyjnej spółki, przez operatorów maszyn, aż po technologów. Więcej informacji na temat prowadzonej rekrutacji będzie na bieżąco publikowana na stronie internetowej spółki, jak również na profilu LindkenIn.

Warto nadmienić, iż spółka Spółka Elemental Strategic Metals zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem technologii w zakresie przetwórstwa, odzysku i rafinacji strategicznych metali przemysłowych i metali szlachetnych.

Ponadto, środki finansowe na cały projekt Elemental Strategic Metals Sp. z o.o. pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i konkursu „Szybka Ścieżka – IPCEI).

Prace zakończyć się mają w IV kwartale tego roku.

Źródło i foto : investmap.pl

 

Zobacz Także:

Zakład produkcyjny w Zawierciu rusza z budową

Transfer do Aluron CMC Warta Zawiercie – Bieniek zarobi aż 1,6 mln zł.

Wjechał w blok w Zawierciu – na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *