Transfer do Aluron CMC Warta Zawiercie

Transfer do Aluron CMC Warta Zawiercie – Bieniek Jurajskim Rycerzem ?

Transfer do Aluron CMC Warta Zawiercie – czy Mateusz Bieniek zostanie Jurajskim Rycerzem ?

 

Transfer do Aluron CMC Warta Zawiercie – czy od nowego sezonu Plus Ligi Mateusz Bieniek dołączy do żółto-zielonych ? W ostatnim odcinku “Prawdy siatki” ekspert Polsatu Sport Jakub Bednaruk poinformował o prawdopodobnym hicie transferowym w Plus Lidze.

Nie będzie już Bieńka w Bełchatowie. Jeżeli nic się nie wydarzy, to na 99 procent skorzysta z klauzuli w kontrakcie i zdecyduje się na wykupienie swojego kontraktu. Bieniek wyląduje w Zawierciu. Uważam, że to jest hit transferowy przez duże “H”. Myślę, że jest to dobra decyzja. Zawiercie potrzebuje środka. Natomiast Bełchatów, tworząc taki zespół i prawdopodobnie ściągając też włoskiego trenera, nie będzie zespołem, który już teraz będzie się bił o medale. Bieniek chce bić się o złoto, a w Zawierciu jest poukładany zespół, który gra już ze sobą. Taki środkowy to jest idealne rozwiązanie. Dobra decyzja klubu, ale kto by nie chciał mieć Bieńka… To jest gracz numer jeden na środku siatki, jeśli chodzi o wolnych zawodników, w takim sensie, że można go wykupić i mieć. Dla mnie jest on obecnie w trójce światowych środkowych. Gratuluję Zawierciu, bo budują klub krok po kroku i mają na to pomysł. – powiedział Jakub Bednaruk.

Czy tak się stanie ? Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój sytuacji i oficjalne informacje w tym temacie.

Mateusz Bieniek to 28-letni środkowy reprezentujący barwy PGE Skry Bełchatów, ale przede wszystkim gwiazda Reprezentacji Polski. W 2018 roku bowiem zdobył mistrzostwo świata, a w roku 2022 wicemistrzostwo. Ponadto w swoim dorobku ma także brązowy medal mistrzostw Europy, jak również Pucharu Świata ( 2 medale) i Ligii Narodów ( 3 medale). W lidze krajowej natomiast jego kariera przedstawia się następująco :

2013-2016 – Effector Kielce

2016-2019- Zaksa Kędzierzyn – Koźle

2019-2020- Cucine Lube Civitanova

2020- nadal – PGE Skra Bełchatów

Obecnie, w rankingu najlepszych zagrywających Plus Ligi zajmuje bowiem zaszczytne pierwsze miejsce. Czy zatem ten utalentowany siatkarz trafi do klubu Aluron CMC Warta Zawiercie w sezonie 2023/2024 ? Czekamy na oficjalne informacje na ten temat. Będziemy Was o tym na bieżąco informować.

 

Źródło i foto : radiolodz.pl  polsatsport.pl

 

Zobacz Także

 

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Koncert Eleni z okazji 45-lecia zespołu w Zawierciu

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

 

 

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *