Spotkanie z księdzem z Tik-Toka

Spotkanie z księdzem z Tik-Toka – ogromna dawka wartościowej wiedzy dla młodzieży

 Spotkanie z księdzem z Tik-Toka Sebastianem Koseckim okazało się niezwykle inspirujące dla zawierciańskiej młodzieży. Frekwencja była ogromna.

 

Spotkanie z księdzem z Tik-Toka Sebastianem Koseckim odbyło się we wtorek, 14 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury Centrum w Zawierciu. W spotkaniu udział wzięły dzieci i młodzież z zawierciańskich szkół podstawowych i średnich. Frekwencja była ogromna – łącznie pojawiło się ok.600 osób.

Ksiądz Sebastian podczas spotkania przekazał zebranej młodzieży bardzo wiele przydatnych informacji – nie tylko związanych z wiarą i relacją z Bogiem, ale również na temat relacji z rówieśnikami i drugim człowiekiem. Opowiedział swoją historię – m.in. w jaki sposób został księdzem, jak trafił na Tik-Toka .

Młodzież miała do księdza mnóstwo pytań – z różnych dziedzin, co nie stanowiło dla niego żadnego problemu. Ksiądz Sebastian bardzo chętnie odpowiadał na zadawane pytania.

Spotkanie było również nawiązaniem do nowej książki autorstwa księdza Sebastiana pt. “Algorytm szczęścia”. To książka, dzięki której lepiej poznajemy samych siebie, ale również tajniki budowania prawidłowych relacji z innymi ludźmi. Pozwala ona również w zupełnie inny sposób spojrzeć na kwestie wiary i relacji z Bogiem. Ksiądz Sebastian porusza w książce również takie kwestie jak :

– Jakie są dobre i sprawdzone strategie podejmowania ważnych życiowych decyzji?

– O czym powinni pamiętać zakochani, by ich miłość nigdy się nie wyczerpała?

– W jaki sposób z faktu istnienia czekolady można wywieść istnienie Boga?

– Jakie doświadczenie spowiedzi ma ksiądz, gdy nie siada w konfesjonale, ale staje w kolejce jako zwykły wierny?

“Algorytm szczęścia” to jedna z wielu innych, których autorem jest właśnie ksiądz Sebastian Kosecki. Zachęcamy do lektury.

A kim jest ksiądz Sebastian?

Tego duchownego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To młody, niezwykle sympatyczny i otwarty człowiek – ksiądz z jednej z zawierciańskich parafii. Popularność wśród młodzieży (ale i nie tylko) zyskał m.in. dzięki aplikacji Tik-Tok, na której to prowadzi swój kanał. Za jego pośrednictwem dociera do młodych ludzi, z którymi zresztą ma doskonałą relację i fenomenalny kontakt i podejście. Jako nastolatek uczestniczył w  prowadzeniu wiele grup dziecięcych – jako animator. Teraz już jako dorosły człowiek i ksiądz – sam prowadzi takie zajęcia dla dzieci i młodzieży – ministrantów.

 

Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Galerię Stara Łaźnia, Miasto Zawiercie, MOK Zawiercie oraz Lokalny Portal Informacyjny Kulturalne Zawiercie. Objęte również było Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego.

Zobacz także:

Pomoc potrzebującym w Zawierciu – rusza akcja “Wymiana ciepła”

Z Zawiercia na lotnisko pociągiem – sprawdź godziny odjazdów z Zawiercia

Pociąg z Zawiercia do Pyrzowic – pierwszy kurs już za niespełna miesiąc

Czerwone Gitary zagrają w Zawierciu!

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *