Fałszywy detektyw zatrzymany

Fałszywy detektyw zatrzymany – ponad rok temu stracił uprawnienia

Fałszywy detektyw zatrzymany- policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali mężczyznę, który działał w branży detektywistycznej bez uprawnień.

 

Fałszywy detektyw zatrzymany- wpadł w ręce policji po tym, jak wyłudził od kobiety 11 tysięcy złotych.

46-latek początkiem zeszłego roku stracił uprawnienia detektywa. Mimo to, gdy w połowie lutego zgłosiła się do niego kobieta z prośbą o pomoc, po tym jak znalazła jego stronę w internecie – postanowił nie wyprowadzać jej z błędu. 45-letnia mieszkanka powiatu zawierciańskiego zwróciła się bowiem do owego “detektywa” z prośbą o odnalezienie dalekiej rodziny w celu przeprowadzenie sprawy spadkowej. Fałszywy detektyw zapewnił, że w ciągu kilka dni rozwiąże sprawę i odnajdzie jej rodzinę. Zawał z kobietą umowę, po czym przyjął od niej wpłaty na łączną kwotę blisko 11 tysięcy złotych. Wystawił na tę okoliczność dwa pokwitowania.

Kobieta zorientowała się, że coś jest nie tak, kiedy owy detektyw przestał się z nią kontaktować i odbierać od niej telefon. Wówczas kobieta zgłosiła się na komisariat policji w Ogrodzieńcu. Policjanci ustalili, że 46-latek faktycznie był kiedyś detektywem, jednak na początku 2023 roku cofnięto mu uprawnienia – nie mógł zatem świadczyć tego typu usług.

W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali mężczyznę w Pilicy i został on objęty dozorem policyjnym. Miał przy sobie również znaczną ilość gotówki, która została zabezpieczona przez mundurowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie tylko 45-latka padła ofiarą nieuczciwego detektywa. Trwają obecnie czynności policji w tej sprawie.  Mieszkańcowi województwa małopolskiego postawiono już zarzuty. Za oszustwa jakich się dopuścił na terenie powiatu zawierciańskiego grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Ponadto, poniesie również konsekwencje wykonywania czynności detektywa w ramach prowadzonej działalności gospodarczej bez wymaganej licencji. Za to przestępstwo ustawa o usługach detektywistycznych przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Zawiercie

Zobacz Także:

Przewoził narkotyki w bieliźnie – został zatrzymany przez policję.

Potrącenie na pasach w Zawierciu – mężczyzna miał 3 promile alkoholu

Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu w programie FitSchool

Zawiercie – dyżury aptek w Marcu 2024

XI Jurajski Festiwal Fotograficzny za nami – to był bardzo pracowity czas

Uczniowie z SP 5 w Zawierciu w inscenizacji “Dziadów cz.II” Adama Mickiewicza

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego w Zawierciu już 9 marca

Skatepark w Zawierciu – już niebawem będzie dostępny dla mieszkańców

Policja zatrzymała sprawcę przemocy domowej – mężczyzna znęcał się nad matką

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *