Piknik strażacki w Zawierciu

Piknik strażacki w Zawierciu. Pokazy, konkursy i koncerty

W sobotę (03 czerwca) odbył się piknik strażacki w Zawierciu , na który zaprosili Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz OSP Marciszów.

 

Za nami kolejny piknik strażacki w Zawierciu.  Piękna słoneczna aura nad Zawierciem zgromadziła na stadionie 1000-lecia w Zawierciu wiele osób, na których czekała cała masa atrakcji. m.in. pokazy ratownictwa drogowego (cięcie samochodu) i pierwszej pomocy (na fantomach), warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego, warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych (tzw. pokazy na domkach), pożarów oleju jadalnego, pyłów, warsztaty na trenażerze z zakresu gaszenia LPG, pokazy sprzętu strażackiego, przyjazd mobilnego trenażera ogniowego (jedynego w Polsce) z KW PSP Kraków, wystawa zabytkowych samochodów oraz umundurowania strażackiego, zawody w cięciu piłą „moja-twoja”, zabawa z hydronetką, tor przeszkód dla najmłodszych, drużynowe przeciąganie liny, wchodzenie po skrzynkach (z nagrodami)  oraz kolejna  akcja – znakowania jednośladów organizowana przez Straż Miejską w Zawierciu i Policje z Zawiercia

 

Oprócz jednostek z powiatu zawierciańskiego pojawiły się m.in. OSP Wojkowice Kościelne, OSP Grodziec oraz OSP Niegowa. Płyta stadionu przy ulicy Moniuszki 10 była czerwona od stojących na niej samochodów pożarniczych.

 

Podczas pikniku został również rozstrzygnięty konkurs „Dzień czy noc – Strażak zawsze ma moc”. Do konkursu wpłynęło 50 prac, a wszystkie z nich wyróżniały się kreatywnością oraz pomysłowością.

 

Kategoria 3-7 lat:

  1. Filip Janikowski, 2. Stanisław Stajno , 3. Nela Dworak

Kategoria 8-11 lat:

  1. Ksawery Bielak, 2. Szymon Janikowski, 3. Amelia Grzesiak

Kategoria 12-15 lat:

  1. Mateusz Abucki, 2. Nikola Góra, 3. Marcel Koronowicz

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Pan Marek z Zawiercia potrzebuje naszej pomocy w walce o zdrowie

Wkrótce 108. Urodziny Miasta Zawiercie

Wiemy kto wystąpi podczas święta gminy Ogrodzieniec 2023

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *