Operetka "Zemsta nietoperza" w Zawierciu

Operetka “Zemsta nietoperza” w Zawierciu – znakomity spektakl już za tydzień

Operetka “Zemsta nietoperza” w Zawierciu – pełny III aktowy spektakl już w najbliższą sobotę, 4 listopada na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury Centrum.

 

Operetka “Zemsta nietoperza” w Zawierciu – już 4 listopada (sobota) o godzinie 18:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury Centrum zawita Teatr Muzyczny Arte Creatura. “Zemsta nietoperza” to pełny III aktowy spektakl operetkowy ze znakomitą obsadą solistów. To pikantna i zagmatwana intryga oraz wspaniała muzyka Króla Walca.

Operetka “Zemsta nietoperza” Johanna Straussa II nie bez powodu uznawana jest za genialną. Posiada jedno z najlepszych w operetkowej literaturze libretto, które tak zaintrygowało Straussa, że w rekordowym czasie sześciu tygodni skomponował do niego muzykę.
Operetka, której akcja rozgrywa się pod koniec XIX w., przesycona jest tanecznym rytmem i wiedeńską radością życia. Bawi publiczność pikanterią sytuacji i dialogów. Tytułowa zemsta to przewrotna intryga doktora Falke, który mści się za kawał, jaki zrobił mu bogaty finansista Eisenstein. Zostawił go mianowicie po karnawałowej maskaradzie nad ranem w centrum miasta zupełnie pijanego w przebraniu nietoperza. Falke snuje zagmatwaną intrygę, w którą wciąga całe grono przyjaciół. Wszystko kończy się, oczywiście, szczęśliwie, a atmosfera zabawy i upojenia towarzysząca bohaterom nawet w więzieniu, przenika zarówno tekst, jak i wspaniałą muzykę. Dodatkowym atutem polskiej wersji, jest fakt, że libretto znakomicie i dowcipnie przełożył na język polski Julian Tuwim.
 
W główne role wcielą się wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura:
 
Ewa Banasiak / Justyna Bujak jako Rosalinda,
Jarosław Wewióra jako Eisenstein,
Michał Dziedzic jako dr Falke,
Barbara Mościcka / Ewelina Sobczyk jako Adela,
Piotr Brożek jako Alfred,
Grażyna Żaak / Renata Dobosz jako książę Orlofsky,
Adam Żaak jako Frank,
Paweł Soduła / Tomasz Kostek jako dr Blind,
Piotr Rybak jako Frosch,
Monika Mazur / Greta Dębska / Anna Mucha jako Ida.
 
Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry, Alicji Pacześniak-Słoty, Macieja Cisowskiego.
 
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra

Choreografia: Magdalena Czarnecka

Operetka "Zemsta nietoperza" w Zawierciu
 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *