Aluron CMC Zawiercie zdobywa

Aluron CMC Zawiercie zdobywa Puchar Polski

Aluron CMC Zawiercie zdobywa Puchar Polski. W niedzielnym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem Jurajscy Rycerze zdeklasowali przeciwników 3:1.

 

Aluron CMC Zawiercie zdobywa Puchar Polski. W finałowym meczu Tauron Pucharu Polski spotkał się dziś Aluron CMC Warta Zawiercie z Jastrzębskim Węglem. Emocje towarzyszyły nam w całym meczu – od pierwszego seta. Jurajscy Rycerze wyszli na boisko w składzie : Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (L)

W pierwszej partii Aluron pokonał jastrzębian 25:22. Początek był niezwykle wyrównany, przewaga zawiercian była nieduża. Jednak atak Trevora Clevnota zwiększyła różnicę. Szybko Jurajscy Rycerze dotarli do piłki setowej (24:20), po czym po nieudanej zagrywce Jeana Patry zakończyli seta 25:22. Bardzo dobrą grą popisali się tak naprawdę wszyscy zawodnicy. Jednak fenomenalnymi piłkami poszczycić się mogą Bartosz Kwolek, Karol Butryn i Miłosz Zniszczoł.

Drugi set to pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla – 25:20. Już od samego początku Jurajscy Rycerze pozostawali w tyle, a Jastrzębski Węgiel przejął inicjatywę.  Mimo bardzo dobrej gry, kilku wygranych akcji pod rząd i fenomenalnych ataków Miłosza Zniszczoła, nie udało się doprowadzić do wygranej w tym secie.

Zdecydowanie lepiej już rozpoczął się trzeci set, choć często wynik oscylował w okolicach remisu. Jednak Mateusz Bieniek swoim doskonałym atakiem zapewnił prowadzenie Jurajskim Rycerzom, które udało się utrzymać. Aluron pokonał jastrzębian 25:21, wychodząc na prowadzenie w całym spotkaniu 2:1 i będąc coraz bliżej wygrania Pucharu Polski.

W czwartym secie podobnie jak w poprzednim- Aluron od razu narzucił swoje tempo gry i nie dopuścił Jastrzębskiego Węgla do objęcia prowadzenia, choć na tablicy pojawił się chwilowy remis. Kolejne ataki Bieńka wysunęły Zawiercie na prowadzenie. I Aluron zakończył tego seta 25:20, a tym samym całe spotkanie 3:1. 

Aluron CMC Warta Zawiercie po raz pierwszy w historii wywalczyła w pełni zasłużony Puchar Polski.

MVP finałowego meczu został Miłosz Zniszczoł.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu.

 

Foto: Aluron CMC Warta Zawiercie

 

Zobacz Także:

Jarmark Wielkanocny w Zawierciu – Big Cyc akustycznie

Fałszywy detektyw zatrzymany – ponad rok temu stracił uprawnienia

Przewoził narkotyki w bieliźnie – został zatrzymany przez policję.

 

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *