Alicja Węgorzewska wystąpi w Ogrodzieńcu

Alicja Węgorzewska wystąpi w Ogrodzieńcu podczas jubileuszu

Alicja Węgorzewska wystąpi w Ogrodzieńcu. Artystka uczci w ten sposób 30-lecie swojej działalności artystycznej.

 

Alicja Węgorzewska wystąpi w Ogrodzieńcu już 13 listopada o godzinie 18:00. Będzie to wyjątkowy koncert, bowiem będzie to jubileusz 30-lecia działalności artystycznej. Wstęp na koncert będzie bezpłatny i odbędzie się w Hali Sportowej w Cementowni przy ul. Elizy Orzeszkowej 13.

Podczas wydarzenia, oprócz światowej sławy artystki również : Bogdan Kierejsza – wirtuoz skrzypiec, a także Tango Attack. Jest to zespół tanga nowoczesnego, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. 

Alicja Węgorzewska to śpiewaczka-mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka. Następnie otrzymała angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien, gdzie na zaproszenie sekretarza generalnego ONZ Kofi Annana wystąpiła obok takich gwiazd mezzosopranowych jak Fiorenza Cossotto i Grace Bumbry w koncercie z okazji narodzin 6- miliardowego obywatela Ziemi. W 2015 roku została powołana na dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej od 2017 roku. Doktor Sztuk Muzycznych.

 

Źródło i foto: alicjawegorzewska.com

 

Zobacz także:

Ponad 23 kolizje oraz 6 nietrzeźwych kierujących w “Wszystkich Świętych”

Retro Zawiercie – czyli Szkoła Towarzystwa Akcyjnego

Zawiercie – dyżury aptek w listopadzie 2022

Front robót Pyrzowice – Zawiercie przechodzi na odcinek Siewierz

Mikołaj potrzebuje pionizatora – trwa zbiórka środków na jego zakup

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *