Zielona pracownia w SP 5

Zielona pracownia w SP 5 w Zawierciu – to już kolejna taka w naszym mieście

Zielona pracownia w SP 5 w Zawierciu to już kolejna tego typu sala lekcyjna w naszym mieście. W Szkole Podstawowej nr 5 pracownia ta nosi nazwę “U źródeł Warty”.

 

Zielona pracownia w SP 5 w Zawierciu “U źródeł Warty” w piątek, 17 listopada została oficjalne otwarta. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta – Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski, Zastępca Prezydenta Małgorzata Benc, a także Naczelnik Wydziału Edukacji Tomasz Bojanek.

W sali znajdują się nowoczesne multimedia – mikroskopy, gogle VR. Pozwoli to na przekazywanie wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych w bardzo kreatywny sposób. Doposażenie sali pozwoli bowiem na jeszcze lepsze warunki nauki dla dzieci w dziedzinie nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Specjalnie na tą okoliczność przygotowano pyszny, zielony tort. Uczniowie zajadali go ze smakiem – co zresztą widać na załączonych poniżej zdjęciach.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu jest już kolejną w naszym mieście, która posiada taką pracownię. Na liście jest już Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 9.

Życzymy zatem owocnej nauki z wykorzystaniem tych nowoczesnych narzędzi.

Źródło i foto: SP 5 Zawiercie

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *