ZPiT Śląsk wystąpi w Zawierciu

ZPiT Śląsk wystąpi w Zawierciu – koncert odbędzie się w Bazylice

ZPiT Śląsk wystąpi w Zawierciu już w najbliższą środę 10 listopada. Koncert odbędzie się bowiem w Bazylice Piotra i Pawła.

 

ZPiT Śląsk wystąpi w Zawierciu już 10 listopada. Ten okolicznościowy koncert odbędzie się w Bazylice Mniejszej pw. św. Aposołów Piotra i Pawła w środę o godzinie 19:00. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszają serdecznie Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla, Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski, jak również proboszcz bazyliki ks.prałat Jan Niziołek.

Wstęp na koncert jest natomiast bezpłatny.

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny to ponadstuosobowy skład artystyczny, który obejmuje chór, balet i orkiestrę. Współpraca z autorytetami w dziedzinie kulturoznawstwa to potencjał, gwarantujący realizację widowisk na najwyższym poziomie. Przyniósł on Zespołowi uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe. „Śląsk” odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 8 tysięcy koncertów dla ponad 26 milionów widzów.

Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych. Począwszy od wielkich widowisk, pokazujących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. W swoim dorobku Zespół ma także kilkanaście płyt.  11 z nich wydanych w Złotej Kolekcji „Śląska”– wydawnictwa to doskonała kolekcja narodowej muzyki i pieśni. Pięć z nich posiada status Złotej, jedna – Platynowej Płyty.

 

Źródło i foto : ZPiT Śląsk

 

Zobacz Także :

“Miłosna pułapka” w Zawierciu – zmiana obsady

Gminny Program Rewitalizacji w Zawierciu – ruszył nabór przedsięwzięć

Nowe poradnie w zawierciańskim szpitalu robią wrażenie po remoncie

Koronawirus w zawierciańskim szpitalu – jak wygląda sytuacja ?

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *