Żłobek w Zawierciu

Żłobek w Zawierciu zyskał nowe oczyszczacze powietrza

Żłobek w Zawierciu zyskał nowe oczyszczacze powietrza. Wszystko po to, aby dzieci miały jak najlepsze warunki.

 

Żłobek w Zawierciu zyskał nowe oczyszczacze powietrza. Do nowo wyremontowanego i rozbudowanego żłobka miejskiego trafiło aż 19 nowoczesnych oczyszczaczy powietrza. Wszystko po to, aby dzieci przebywające w placówce miały jak najlepsze warunki. Szczególnie w tych obecnie trudnych czasach, kiedy zmagamy się z pandemią COVID-19 i zdrowie jest szczególnie ważne.

 

Przypominamy, iż w kwietniu 2021 roku zakończyła się rozbudowa żłobka. Powstało bowiem 75 nowych miejsc dla dzieci.

Obok budynku obecnego, powstał zupełnie nowy, dodatkowy budynek. Na terenie żłobka pojawił się także nowoczesny plac zabaw. Dla lepszego komfortu i bezpieczeństwa powstał także nowy chodnik i większy parking. Z związku z rozbudową żłobka przewiduje się również zwiększenie etatów o 9 dodatkowych – obecnie kompletuje się właśnie tą kadrę.  Całkowity koszt inwestycji to kwota 3 mln 550 tysięcy złotych.

Żłobek miejski w Zawierciu, znajdujący się przy ul. Marszałkowskiej doczekał się długo wyczekiwanej metamorfozy. Głównym założeniem remontu było zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych mieszkańców Zawiercia. Od dłuższego czasu młodzi rodzice w naszym mieście zmagali się z problemami z umieszczeniem swoich maluszków w żłobku- ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Przyszedł jednak moment, kiedy problem ten zostanie zminimalizowany. A to za sprawą remontu,który przeszła placówka. Udało się bowiem pozyskać środki z programu Maluch+, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Miasto Zawiercie w ramach tego programu otrzyma dofinansowanie w kwocie 1 882 500zł. Kwota ta wraz z kwotą z budżetu miasta pozwoli na rozbudowanie żłobka – powstanie dodatkowych 75 miejsc. Całkowity koszt tej inwestycji wynosić będzie 3 945 825zł.

 

Zobacz Także:

Mężczyzna pomimo zakazu zbliżania się „podniósł rękę” na kobietę

Kolędowa uczta w Zawierciu z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk

Rozkład dyżurów aptek w Zawierciu – STYCZEŃ 2022

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.