Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Zielona pracownia w Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu  będą  mogli niebawem  korzystać z nowoczesnej zielonej pracowni. Nowa pracownia pomoże w nauce oraz rozwinie pasję młodych zawiercian.

 

Szkoły Podstawowa nr 9  w Zawierciu wzięła udział w szóstej  edycji konkursu “Zielona Pracownia 2020”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  zorganizowana  dla szkół z województwa śląskiego.

 

Nadesłane prace oceniono, biorąc pod uwagę m.in. pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. Szkoła w Zawierciu  została jednym z laureatów tego konkursu i otrzymała dofinansowanie w wysokości  7  tys.  złotych.

 

 – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął 6. edycję konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2020”, który był skierowany do szkół z województwa śląskiego. Przesłano 206 zgłoszeń, a jury wyłoniło 43 najbardziej atrakcyjne i proedukacyjne projekty zielonych pracowni. Na ich realizację szkoły z otrzymają łącznie 320 tys. zł. Bardzo się cieszymy, że wśród wyróżnionych placówek jest nasza szkoła. Wybrany projekt to „Detektywi na tropie przyrody” (7 tys. zł).czytamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu

 

Zobacz także: W nocy z soboty na niedzielę 29 marca zmieniamy czas na letni

 

foto: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Zawierciu

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *