Zbiórka na leczenie strażaka

Zbiórka na leczenie strażaka z Kleszczowej

Zbiórka na leczenie strażaka – zorganizowali ją koledzy z jednostki OSP Kleszczowa.

 

Zbiórka na leczenie strażaka z OSP Kleszczowa zorganizowana została przez kolegów strażaków z jednostki. Przemek, bo to o pomoc dla niego walczą – to strażak ochotnik z 4-letnim stażem. Ten 30-letni mężczyzna uległ ciężkiemu wypadkowi podczas pracy na roli. Do zdarzenia doszło 10 sierpnia, kiedy to prasa do rolowania słomy wciągnęła mu rękę. Mężczyzna został ranny. Szybko jednak wezwano służby ratunkowe, które przetransportowały go do szpitala w Sosnowcu. Tak szybka interwencja była możliwa dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, gdyż to właśnie ono przetransportowało go do szpitala.

 

 

O całej sytuacji wypowiadają się koledzy rannego – strażacy OSP Kleszczowa:

– Po wezwaniu ze stanowiska kierowania wyjechaliśmy na akcję, nie spodziewaliśmy się, że zgłoszenie dotyczy naszego kolegi – druha OSP Kleszczowa. Po długiej akcji ratowniczej Przemek został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala w Sosnowcu. Po dwóch wielogodzinnych operacjach Jego stan jest stabilny. Jednak ciągle czekamy na pozytywne wieści. Przemek to nasz przyjaciel. Wierzymy, że wróci do pełnej sprawności. Nigdy nie odmówił pomocy drugiemu człowiekowi, dziś my nie możemy zostawić go w potrzebie.

 

Prywatnie Przemek jest mężem Asi i ojcem dwójki wspaniałych dzieci : 5-letniego Mikołaja oraz 2,5-letniej Zuzi. Mężczyzna ma więc dla kogo żyć.

 

-Wielokrotnie z narażeniem życia i zdrowia niósł pomoc drugiemu człowiekowi podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Chętnie udzielał się społecznie. Lubi aktywnie spędzać czas. Jest zawodnikiem klubu sportowego LTS Ospel Wierbka. Na co dzień angażował się w pomoc ojcu w gospodarstwie rolnym. Szczęśliwy, spełniony, pełen optymizmu… Jeden moment zachwiał Jego dotychczasowym życiem – relacjonują koledzy z jednostki.

 

Aby jednak mógł wrócić do normalnego życia, potrzeba jest kosztowna rehabilitacja i leczenie. Dotychczas, przeszedł już dwie, wielogodzinne operacje ratujące jego rękę. Operacje zakończyły się powodzeniem. To jednak nie koniec. Teraz Przemek wymaga dalszego leczenia, które jednak jest bardzo kosztowne. Dlatego też prosimy wszystkich ludzi do tej woli o wpłatę chociażby 1 zł. Każda kwota zbliża mężczyznę do szybszego powrotu do normalnego funkcjonowania.

https://pomagam.pl/ha9bmtkw

 

Zobacz  także:

 – Militarny piknik w Zawierciu z okazji Święta Wojska Polskiego

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *