Szpital Powiatowy w Zawierciu

Zawiercie wspomaga Szpital Powiatowy

Kolejny już raz miasto Zawiercie wspomaga Szpital Powiatowy. Tym razem kwotą na zakup testów na koronowirusa.

Zawiercie wspomaga Szpital Powiatowy w walce z koronawirusem. Tym razem  Prezydent Miasta Łukasz Konarski poinformował o przekazaniu dodatkowych 70 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na zakup 500 testów na wykrywanie zakażenia koronawirusem. Prezydent zaznaczył także, że środki te pochodzą ze środków gminy.

Wczoraj włodarz miasta poinformował o przekazaniu zawierciańskiej lecznicy kwoty 330 tysięcy złotych. Środki te sfinansują zakup Aparatu Argenta QT-8000 z automatycznym ekstraktorem dzięki któremu można wykonać  aż 98 testów jednocześnie. Aparat ten wykonuje testy metodą PCR, które obecnie jest jedyną, w pełni wiarygodną i sprawdzoną metodą wykrywania wirusa COVID-19. Dla szpitala jest to niezwykle ważna pomoc w obecnej sytuacji.  Łącznie, kwota jaką przekazał Urząd Miasta dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu 400 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć także, że decyzję tą Prezydent podjął dzięki porozumieniu z prezesem ZGK Krzystofem Tomczakiem. Przesuwanie bowiem środków miejskich wymaga zwołania nadzwyczajnej Rady Miejskiej, co w obecnej sytuacji byłoby jedynie dodatkowym zagrożeniem dla samych radnych, jak i dla pozostałych mieszkańców. Prezydent zapowiedział, że będzie podejmować dalsze kroki i dalsze działania, aby zapewnić  mieszkańcom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Ministerstwo Zdrowia: 27 nowych zakażeń ciągu ostatnich 12 godzin w woj. śląskim

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *