Obwodnica Zawiercia

Zawiercie udostępnia mieszkania dla medyków

To medycy są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Dlatego też Miasto Zawiercie udostępnia mieszkania dla nich.

Zawiercie udostępnia mieszkania dla lekarzy zawierciańskiego szpitala powiatowego. Są oni bowiem najbardziej narażeni w walce z epidemią koronawirusa. Wykazują tym samym największe poświęcenie. Aby jednak nie narażać swoich bliskich, wielu z nich zdecydowało się na opuszczenie swoich rodzinnych domów na czas walki z epidemią. Część miejsc noclegowych już zapewnił szpital. Jednak to wszystko za mało. Dlatego do akcji postanowił się włączyć Urząd Miejski w Zawierciu. W ramach niej, Urząd przekazał do użytku tymczasowego tzn.mieszkania chronione, które powstały dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu. Zlokalizowane są one przy ul. Niedziałkowskiego. Nie wykluczone jest także udostępnienie większej ilości mieszkań dla lekarzy. Jeśli tylko pojawi się taka potrzeba, lekarze z zawierciańskiej lecznicy zamieszkają w hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Moniuszki.

Mieszkania dla medyków – skąd wziął się pomysł ?

Pomysł ten narodził się w Specjalistycznym Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Tam bowiem po pojawieniu się pierwszych przypadków zakażenia wirusem COVID-19, wielu medyków zmuszonych zostało do odbycia kwarantanny po kontakcie z osobami chorymi. Niestety nie było to możliwe, gdyż w rodzinnych domach mają małe dzieci, często także seniorów. W związku z tym, pracownicy szpitala utworzyli grupę na Facebooku o nazwie “Mieszkanie dla medyka”. W bardzo szybkim tempie, pojawiły się pierwsze zgłoszenia. Znalazło się 10 ofert, co pozwoli na zapewnienie mieszkań dla ok.20 medyków. Na grupie też można zgłaszać zarówno chęć udostępnienia swojego mieszkania, jak również potrzebę pozyskania go.

Pomysł ten spotkał się z ogromną aprobatą i jest nieocenioną formą pomocy dla lekarzy i pielęgniarek.

Źródło i foto : UM Zawiercie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także : Czterech Zawiercian ukaranych grzywną Sanepidu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *