Zawierciański szpital

Zawierciański szpital zaszczepi personel medyczny i pracowników

Ministerstwo Zdrowia podało listę szpitali, w których odbędzie się szczepienie personelu placówek medycznych przeciwko covid19. Zawierciański  szpital   znalazł się na liście tzw. “szpitali węzłowych”

 

Zawierciański  szpital   znalazł się na liście tzw. “szpitali węzłowych”, gdzie w pierwszej kolejności szczepiony przeciwko COVID-19 będzie personel medyczny i pracownicy. Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia ludności.  Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”).

 

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

 

Kto będzie mógł sobie wykonać szczepienie przeciwko COVID-19?

 

Będzie standardowa ankieta kwalifikująca na szczepienia przeciwko COVID-19; znajdą się w niej pytania o przeciwwskazania wskazane przez producenta szczepionki – informował w piątek 4 grudnia podczas  konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

“Standardem przy każdym szczepieniu jest to, że producent przygotowuje taką dokumentację medyczną – która jest zresztą elementem składanego wniosku o dopuszczenie do obrotu – w którym musi wyspecyfikować przeciwwskazania do danego szczepienia” – mówił Niedzielski.

 

Przekazał, że na podstawie dokumentu opracowywana jest ankieta z pytaniami o przeciwskazania wskazane przez producenta szczepionki. “Będzie standardowa ankieta, na podstawie tej ankiety, jeżeli będzie jakaś wątpliwość, bo są takie warunki wykluczające szczepienie, ale są też warunki, które możliwość szczepienia poddają ocenie lekarza, to wtedy z tą ankietą będziemy się udawali do osoby, która zweryfikuje dopuszczenie do szczepienia” – podkreślił szef MZ.

 

Ile będzie warte szczepienie przeciw Covid-19?

Za szczepienie w punkcie szczepień świadczeniodawcy będzie przysługiwało 61,24 zł – poinformował 4 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski. Wycena zrośnie, jeśli pacjent będzie dowożony do punktu szczepień lub gdy szczepienie zostanie przeprowadzone w jego miejscu zamieszkania.

 

Zobacz Także:

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *