Zawierciańska policja interweniowała

Zawierciańska policja interweniowała podczas rodzinnej awantury

Zawierciańska policja interweniowała podczas awantury rodzinnej. Zareagowali świadkowie, którzy widząc zagrażające kobiecie niebezpieczeństwo – natychmiast wezwali pomoc.

 

Zawierciańska policja interweniowała w jednym w mieszkań podczas awantury rodzinnej. Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 15 października. Na miejsce wezwano patrol policji – zaniepokojeni świadkowie obawiali się bowiem o bezpieczeństwo kobiety. Okazało się bowiem, że 33-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego pobił swoją partnerkę. Na miejscu okazało się, że kobieta wymaga pomocy medycznej, jednak jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.  Mało tego, okazała się również, że ów mężczyzna znęcał się nad kobietą od dłuższego czasu. Kobieta była bita pięściami, kopana, a nawet groził jej nożem. W ostatnim czasie jednak zachowanie mężczyzny znacznie się nasiliło. Doszło również znęcanie psychiczne. Kobieta jednak nie zgłaszała tego faktu nikomu. Podczas zatrzymania, wszyscy obecni byli pod wpływem alkoholu. Jednak zachowanie 33-latka nie było jednorazowym epizodem. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a dodatkowo prokurator zawnioskował o areszt tymczasowy. Sąd w Myszkowie przychylił się do tego wniosku i mężczyzna trafił do aresztu i spędzi tam najbliższe 2 miesiące. Niebawem usłyszy zarzuty. Natomiast za znęcanie się fizyczne i psychiczne grozi mu kara nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

Wszystkie osoby, wobec których stosowana jest przemoc czy to fizyczna czy też psychiczna powinny jak najszybciej zgłosić taki fakt. Niestety, często zdarza się tak, iż takie osoby nie mówią nikomu o tym co ich spotyka ze zwykłego wstydu. Policja apeluje, aby nie ukrywać swoich oprawców, tylko szukać natychmiast pomocy. Dostępna jest również rządowa strona, na której można sprawdzić, z jakiej pomocy można w takiej sytuacji skorzystać.  Szczegóły dostępne  TUTAJ

 

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Zobacz Także :

Ostatnia zmiana czasu – przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu

Policjanci z Zawiercia uratowali chorą dwulatkę

Pracownia gastronomiczna w zawierciańskim Kołłątaju oddana do użytku

Nowe perony, tory i mosty na linii Tarnowskie Góry – Zawiercie

Październikowa edycja Strefy Domowej Wyprzedaży w Zawierciu

Teatr piasku w Zawierciu – spektakl zawita do MOKu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.