Zawierciańska majówka

Zawierciańska majówka po dwóch latach przerwy – podsumowanie

Zawierciańska majówka po dwóch latach przerwy powróciła do naszego miasta. Tegorocznej imprezie towarzyszyła wymarzona pogoda.

 

Zawierciańska majówka powróciła na naszego miasta po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19. Na szczęście w tym roku już nic nie pokrzyżowało planów i udało się zorganizować jakże wyczekaną imprezę “pod chmurką”.

W niedzielę, 1 maja, na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu i nie tylko nie zabrakło atrakcji. Już od rana na stadionie przy ul. Moniuszki odbyły się wyścigi rowerowe ( w różnych kategoriach wiekowych). Na korcie tenisowym z kolei miały miejsce gry i zabawy tenisowe. Po południu  natomiast impreza przeniosła się właśnie na teren parkingu przy MOK Zawiercie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Festiwal Kolorów, który już nie po raz pierwszy odbywał się w Zawierciu. Swój program artystyczny zaprezentowali również tancerze ze szkoły tańca Dance Don’t Wait.

O godzinie 19:30 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – zespół Łobuzy , znany m.in. z takich piosenek jak “Zbuntowany anioł”, “Ona czuje we mnie piniądz”. Formacja porwała do zabawy całą zgromadzoną publiczność – która zjawiła się pod sceną w pokaźnej ilości. 

O godzinie 20:30 scenę przejął Borys LBD , natomiast od godziny 21:30 dyskotekę prowadził Dj ROB IZ.

Już jutro, 3 maja o godzinie 9:45 odbędą się z kolei uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości – 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja . Jak co roku- uroczystości odbędą się przy Pomniku Nieznanego Żołnierza. Natomiast między godziną 10 a 14 w Pałacyku Szymańskiego zaplanowano kiermasz książki.

Źródło i foto : Miasto Zawiercie

 

Zobacz także :

Szkoła muzyczna w Zawierciu – rusza nabór do klas pierwszych

Deklaracja o sposobie ogrzewania – złóż ją już dziś do urzędu miasta

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.