Zawierciańscy strażacy

Zawierciańscy strażacy ostrzegają przed oszustami

Zawierciańscy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu ostrzegają i uczulają mieszkańców przed kolejną grupą oszustów.

Zawierciańscy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu ostrzegają i uczulają mieszkańców przed kolejną grupą oszustów.

Tym razem oszuści stosują metodę „na strażaka”- podają się za funkcjonariuszy Straży Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Przeważnie próbują wyłudzić pieniądze od instytucji i mniejszych przedsiębiorstw na terenie województwa śląskiego. Działają pod pretekstem zbierania pieniędzy na przeróżne cele.

 

Zawierciańscy strażacy wydali odnośnie tej sytuacji stosowne oświadczenie, w którym zdecydowanie zaprzeczają, jakoby Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach czy jednostki powiatowe ( w tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu) i miejskie Państwowej Straży Pożarnej prowadziły jakąkolwiek zbiórkę pieniężną.

 

Dlatego też, strażacy uczulają i proszą tym samym o czujność i rozwagę, a w sytuacji podejrzanej, kiedy pojawi się już ”rzekomy strażak”, twierdząc,że prowadzi zbiórkę pieniędzy – najlepiej natychmiast zawiadomić odpowiednie służby ( Policję).

 

——————————————-

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także:

Policja z KPP w Zawierciu poszukują sprawców włamania
Obwodnica Zawiercia- część zachodnia zostanie dokończona
Zawiercie : powiadomienia SISMS informują o aktualnej sytuacji w mieście
Szpital Zawiercie otrzymał kolejny samochód
Powiat zawierciański – 4 nowe zakażenia koronawirusem
Zawiercie wzbogaci się o aktywne przejścia dla pieszych

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *