Zawierciańscy policjanci

Zawierciańscy policjanci uratowali kobietę z płonącego domu

W piątek w godzinach wieczornych (ok. 22:50) w jednym z domów przy ul. Ogrodowej w Zawierciu doszło do pożaru. Na miejscu pierwsi pojawili się Zawierciańscy policjanci z Wydziału Prewencji.

 

W piątek w godzinach wieczornych (ok. 22:50) w jednym z domów przy ul. Ogrodowej w Zawierciu doszło do pożaru. Na miejscu pierwsi pojawili się Zawierciańscy policjanci z Wydziału Prewencji. Na miejscu okazało się, że wewnątrz domu, z którego unosił się słup ognia, znajduje się kobieta. Mundurowi, nie czekając na przyjazd straży pożarnej, wyważyli drzwi i weszli do środka. Znajdowała się tam 64-letnia, zdezorientowana kobieta. Policjanci wynieśli kobietę na zewnątrz, a następnie zabrali ją do radiowozu policyjnego, gdzie udzielili jej niezbędnej pomocy, aż do przyjazdu na miejsce karetki pogotowia. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało.

Na miejsce szybko przybyła straż pożarna, która błyskawicznie ugasiła pożar domu. Obecnie trwają czynności wyjaśniające co było powodem pożaru.

 

Śledczy z zakresu pożarnictwa nie wykluczają, że może to być związane z rozpoczynającym się okresem grzewczym. Dlatego też zarówno policjanci, jak i strażacy uczulają na dokładne sprawdzanie stanów technicznych pieca. Równie ważne jest sprawdzenie drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych, a także instalacji gazowej i elektrycznej. Wszystko to ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo.

 

Tym razem udało się uniknąć tragedii, a to za sprawą st. sierż. Marcina Ostrowskiego i st. sierż. Grzegorza Dudka, którzy bez chwili zawahania rzucili się kobiecie na pomoc. Jednak wiele razy dochodzi do sytuacji, gdzie na udzielenie pomocy jest za późno.

źródło: KPP Zawiercie

 ————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Czytaj także : Policjanci z Zawiercia uratowali życie 6-letniej dziewczynce

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *