Zatrzymano poszukiwanego złodzieja paliwa

Zatrzymano poszukiwanego złodzieja paliwa z Ogrodzieńca

Zatrzymano poszukiwanego złodzieja paliwa.  Kradzież paliwa na stacji benzynowej, gdzie monitoring działa jak należy- nie świadczy o bystrości złodziei. Większość z nich, prędzej czy później jest wyłapanych i ukaranych. Podobnie było niedawno w przypadku  48-letniego  mieszkańca Gminy Ogrodzieniec .

 

W dniu wczorajszym policjanci z Komendy Powiatowej  w Zawierciu poinformowali  o zatrzymaniu  poszukiwanego złodzieja paliwa z Ogrodzieńca. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca od lipca do września  na terenie  Zawiercia w krótkich odstępach czasu, dopuścił się kilku kradzieży paliwa. Jego schemat działania był zawsze taki sam: najpierw tankował auto, a później uciekał ze stacji bez uiszczenia zapłaty. Dodatkowo, kradzieży  dokonywał  dwoma  rożnymi  samochodami,  które zawsze  posiadały zasłonięte tablice rejestracyjne  innymi tablicami oraz zaklejone  nalepki na szybach.  W ten sposób mężczyzna skradł paliwa na łączną kwotę prawie tysiąca złotych. Na zatrzymanie mężczyzny miała wpływ publikacja jego wizerunku na stronie internetowej zawierciańskiej Policji.

 

Jak  czytamy w komunikacie Policji z Zawiercia

 

 

– Jak ustalili mundurowi, na przełomie 2020 i 2021 roku ten sam mężczyzna, używając innego pojazdu, również kilkukrotnie dopuścił się kradzieży paliwa. Wtedy łączna wartość skradzionego oleju napędowego wyniosła ponad 450 złotych.

28 września  br. śledczy prowadzący sprawę otrzymał informację, że poszukiwany znajduje się w pobliżu jednej ze stacji paliw przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci z drogówki, którzy zauważyli wyjeżdżający z pobliskiego parkingu samochód. Tablice rejestracyjne pojazdu były zasłonięte innymi. Nalepka kontrolna znajdująca się na przedniej szybie również była zaklejona. Za siedzeniem kierowcy znajdowały się dwie bańki.

 

Zatrzymano poszukiwanego złodzieja paliwa.

W dniu wczorajszym  48-latni mieszkaniec Ogrodzieńca usłyszał  już zarzuty, do których się przyznał.

Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

 

Zobacz Także:

Kolejne remonty dróg w powiecie zawierciańskim przed nami

Rusza PlusLiga w Zawierciu – czas na siatkarskie emocje

Dyżury Aptek w październiku na Terenie Miasta Zawiercie

Przed nami drugi Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu

Wybieg dla psów w Zawierciu – już niebawem powstanie w centrum

Co z nową siedzibą Wydziału Komunikacji w Zawierciu ?

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *