Zatrzymano kolejnego pijanego kierowce

Zatrzymano kolejnego pijanego kierowce – tym razem w Rokitnie

Zatrzymano kolejnego pijanego kierowce – zareagowała kobieta jadąca tuż za dziwnie jadącym oplem. Udaremniła mu dalszą jazdę.

Zatrzymano kolejnego pijanego kierowce samochodu osobowego – tym razem do zdarzenia doszło w Rokitnie. Otóż w miniony piątek wieczorem , około godziny 18:00 uwagę kierującej innym pojazdem osobowym zwrócił uwagę dziwnie zachowujący się kierowca opla. Kobieta postanowiła wyprzedzić jadący przed nią samochód i zatrzymać go – w tym celu zajechała mu drogę. Mężczyzna, który siedział za kierownicą okazał się być kompletnie pijany. Stąd też jego jazda “wężykiem”. Kobieta niewiele myśląc wezwała na miejsce policję. Okazało się bowiem, że 53-letni mieszkaniec gminy Szczekociny miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Policja natychmiast zatrzymała jego prawo jazdy. Ponadto, grozi mu również kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii – nikt bowiem nie ucierpiał. W takich przypadkach jednak nie trudno o tragedię. Należy pamiętać, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest nie tylko surowo karanym przestępstwem, ale także powodem wielu tragedii. Pijany kierowca za kierownicą stanowi śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych.

Policja apeluje, aby w przypadku zauważenia dziwnie zachowującego się kierowcy samochodu, natychmiast o tym fakcie powiadomić policję.

 

Pamiętaj!

Widzisz nietrzeźwego kierującego – reaguj! Nie reagujesz – akceptujesz.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Zobacz Również:

Kolejny oszust w Zawierciu dokonał kradzieży gotówki z konta

Zamek w Mirowie stal się planem filmowym kultowego serialu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *