Zamek w Mirowie

Zamek w Mirowie stal się planem filmowym kultowego serialu

Zamek w Mirowie stał się miejscem akcji znanego serialu historycznego. Ruszyły bowiem zdjęcia do owej produkcji.

Zamek w Mirowie zamienił się w plan filmowy. Wszystko za sprawą kultowego serialu historycznego. Obecnie trwają zdjęcia na terenie tej średniowiecznej budowli. Zarówno twórcy, jak i sam właściciel zamku – były senator Jarosław W. Lasecki nie zdradzają szczegółów produkcji. Ujawniono jedynie, iż dawną warownię będziemy mogli zobaczyć na jednej ze znanych platform streamingowych już w przyszłym roku.

Sam zamek poddano rekonstrukcji. Po objęciu jego własności przez Jarosława W. Laseckiego rozpoczęto bowiem prace rewitalizacyjne. Wszystko oczywiście z zachowaniem renesansowego charakteru warowni. Do tej pory udało się już zrekonstruować ścianę południową wieży . Z kolei od strony wschodniej uzupełniono braki w murach, jak również renesansowe obramowania okienne.

Jarosław W. Lasecki jest jednocześnie właścicielem Zamku w sąsiednich Bobolicach. Ten jednak został już w całości odremontowany. Obecnie cieszy się ogromną popularnością wśród turystów – możliwe jest bowiem również zwiedzanie jego wnętrza. Ponadto, na jego terenie również kręcono zdjęcia do znanego serialu telewizyjnego o tematyce historycznej. Mowa tutaj bowiem o znanym i niezwykle lubianym serialu “Korona Królów”.

Czekamy zatem na emisję nowego serialu, którego akcja toczyć się będzie właśnie na terenie zamku w Mirowie. Filmowcy bowiem planują powrót na teren zamku wiosną przyszłego roku, kiedy to rusztowania zostaną już całkowicie usunięte.

 

Źródło : Nasze miast Myszków

Foto: Orle gniazda

 

Zobacz także :

Kino MOK Zawiercie uruchomiło 2 sale – nowy repertuar na wrzesień

Działali także w Zawierciu – zatrzymani za kradzieże i paserstwo

Elektryczne autobusy w Zawierciu – podpisano umowę

Nowe oblicze budynków przy ul. Niedziałkowskiego i Westerplatte

Oddział dziecięcy w Zawierciu po remoncie robi wrażenie

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *