Wystawa szkła w Galerii w Zawierciu

Wystawa szkła w Galerii w Zawierciu ucieszy oko kolekcjonerów

Wystawa szkła w Galerii w Zawierciu pozwoli kolekcjonerom cieszyć oko pięknymi eksponatami. Prace pojawią się nie tylko z Zawiercia, ale i innych Hut Szkła.

 

Wystawa szkła w Galerii w Zawierciu odbędzie się już od 10 grudnia. Z kolei dzień wcześniej, czyli 9 grudnia o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż sztuki szklanej. Eksponaty prezentowane podczas wystawy pochodzą bowiem nie tylko z Huty Szkła Gospodarczego w Zawierciu. Pojawią się one również z HSG Ząbkowice oraz Huty Szkła Artystycznego “Staszic”. Zawiercie jest kolejnym miastem, w którym pojawi się ta wystawa. Wcześniej, eksponaty te można było podziwiać w Galerii BB w Krakowie, jak również w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Jak powiedziała jedna z kuratorek wystawy Karolina Kindler – Skowronek :

– Szkło kryształowe to piękno i czystość, świetny design, prestiż, smak i elegancja – podkreśla Karolina Kindler-Skowronek. Wciąż nie jest znane szerszemu gronu odbiorców, gdyż ciągle jeszcze kojarzy się z kryształowymi wazonami, gęsto rżniętymi, stojącymi na babcinym kredensie na wysoki połysk.  Najwyższa pora, by wyroby ze szkła kryształowego stały się tak samo poszukiwane przez kolekcjonerów, jak wyroby ze szkła prasowanego dawnej Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”.

Drugą kuratorką wystawy została Anita Bialic – właścicielka krakowskiej Galerii BB.

Cały projekt nosi nazwę „Kryształ(y) Zagłębia. Projektanci szkła 1960–2000” . Organizatorem jest Fundacja Fly with Art we współpracy z Galerią BB, Galerią Stara Łaźnia oraz Pałacem Schoena Muzeum w Sosnowcu.  Natomiast współfinansowało go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa szkła w Galerii w Zawierciu

 

Zobacz Także :

Dyżury aptek w Zawierciu – GRUDZIEŃ 2021

Policja zatrzymała odurzonego kierowcę – kobieta zażywała amfetaminę

Koronawirus w szkołach w Zawierciu- kolejne zakażenia

Nowe obostrzenia w Polsce od 1 grudnia – konferencja Ministra Zdrowia

Filmowe nowości w zawierciańskim kinie – repertuar na grudzień

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *