z Zawiercia na kalendarzu charytatywnym

Wychowanki zakładu poprawczego z Zawiercia na kalendarzu charytatywnym

Tego  jeszcze nie było  w całej  historii działalności Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Kilkanaście podopiecznych ośrodka miało możliwość poczuć  prawdziwy smak fotomodelingu. Wszystko za sprawą Katarzyny Bieńkowskiej oraz Dagmary Krzywickiej.

 

Wychowanki zakładu poprawczego z Zawiercia na  kalendarzu charytatywnym. Na kartach zobaczycie dziewczyny z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu w gwiazdorskich stylizacjach. Dodatkowo, pod każdą fotografią znajduje się osobiście wybrany przez modelkę cytat, wypowiedziany przez gwiazdę, w którą się wcieliła.

Oficjalna premiera kalendarza odbyła się w poniedziałek 10 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Mogliśmy wówczas osobiście poznać autorki  kalendarza, a także porozmawiać z modelkami.  

 

Skąd pomysł na kalendarz

Kalendarz powstał z połączenia pasji fotograficznej i działania na rzecz młodych kobiet – jak mówią pomysłodawczynie Katarzyna – nauczyciel języka angielskiego w ZPiSdN w Zawierciu oraz Dagmara – fotograf z zamiłowania – chce poprzez obraz zatrzymany w kadrze pokazać piękno, które jest w każdej kobiecie.

“Dziewczyny świetnie współpracowały mimo, że nie są zawodowymi modelkami. Chylę czoła dla olbrzymiej kreatywności Katarzyny Bieńkowskiej oraz samych dziewcząt przy tworzeniu tych niesamowitych stylizacji, które w świetny sposób oddały charakter silnych kobiet będących inspiracją dla całego przedsięwzięcia” – informuje Autorka zdjęć do kalendarza Dagmara Krzywicka

 

Wychowanki zakładu poprawczego z Zawiercia na kalendarzu charytatywnym

 

Jak zdobyć kalendarz?

Wyjątkowy kalendarz wydany przez Centrum Rozwoju Lokalnego można kupić dokonując wpłaty darowizny w wysokości minimum 35 zł na konto bankowe:

ING Bank Śląski 09 1050 1142 1000 0023 6264 3401

W tytule przelewu wpisz: Kalendarz “Żyć na nowo” 2022 – Twoje Imię i Nazwisko

Następnie na adres e-mail: e-wolontariat@crl.org.pl prześlij potwierdzenie wpłaty wraz z danymi do wysyłki kalendarza

Koszty wysyłki kalendarzy pokrywa Centrum Rozwoju Lokalnego

Dochód wesprze działalność Fundacji „Żyć na nowo”, która funkcjonuje przy Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Zawierciu.

Foto: Paula Sobota

 

Zobacz Także

Znany bank zlikwidował siedzibę w centrum Zawiercia

Jurajscy Rycerze grają dla WOŚP – zagraj w meczu domowym

“Nerwica natręctw” w MOK Zawiercie już w lutym

Kolejny spektakl w zawierciańskim MOKu – “Serce na odwyku”

Starsza kobieta potrącona na pasach na ulicy Paderewskiego

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.