Współpraca Zawiercia z Zakładem Karnym

Współpraca Zawiercia z Zakładem Karnym będzie kontynuowana

Współpraca Zawiercia z Zakładem Karnym będzie kontynuowana- osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Ciągowicach będą nadal działać na rzecz miasta.

Współpraca Zawiercia z Zakładem Karnym w Wojkowicach będzie w kolejnych latach nadal kontynuowana. W tym celu, podpisano 9 stycznia 2020 roku stosowną umowę. Udział w spotkaniu wzięli: Prezydent Miasta Łukasz Konarski, Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu Augustyn Hejnosz, Dyrektor Zakładu Karnego w Wojkowicach ppłk Paweł Golanka, oraz Zastępca Dyrektora ZK ppłk Ryszard Trefon.

 

Współpraca ta polega na wykonywaniu przez osadzonych z Oddziału Zewnętrznego w Ciągowicach drobnych prac remontowych i porządkowych w mieszkaniach, które należą do zasobów Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu. W poprzednich latach udało się wyremontować 11 mieszkań, 3 pomieszczenia gospodarcze, a także klatkę schodową w jednym z budynków przy ul. Niedziałkowskiego. Niesie to za sobą obopólną korzyść – osadzeni w ten sposób przechodzą pewnego rodzaju proces resocjalizacji,który znacznie wpływa na ich późniejszy powrót do „normalnego życia”, po wyjściu z więzienia. Miasto z kolei zyskuje darmową pomoc, jaką są remonty mieszkań. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie środków z budżetu miasta, które można przeznaczyć wówczas na inny cel.

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także :

Wykonawca projektu II odcinka obwodnicy Zawiercia już wyłoniony
Obwodnica Zawiercia- część zachodnia zostanie dokończona

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *