zawierciańskim żłobku

Więcej miejsca dla maluchów w zawierciańskim żłobku. Trwa rozbudowa placówki

Więcej miejsca dla maluchów w zawierciańskim żłobku. Zainteresowanie taką formą opieki nad dziećmi było i jest wciąż spore, więc gmina zdecydowała, by placówkę poszerzyć.

 

Trwa rozbudowa w zawierciańskim żłobku przy ulicy Marszałkowskiej 28. Zainteresowanie taką formą opieki nad dziećmi było i jest wciąż spore, więc gmina zdecydowała, by placówkę poszerzyć. Od dłuższego czasu młodzi rodzice w naszym mieście zmagali się z problemami z umieszczeniem swoich maluszków w żłobku- ze względu na ograniczoną ilość miejsc.. Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach naszego portalu o dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać Prezydentowi Miasta na rozbudowę obecnego żłobka w ramach programu Maluch+. Organizatorem tego programu jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ramach tego programu miasto otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 882 500zł. Kwota ta wraz z kwotą z budżetu miasta pozwoli na rozbudowanie żłobka – powstanie dodatkowych 75 miejsc.

 

Obok budynku obecnego, powstaje zupełnie nowy, dodatkowy budynek. Na terenie żłobka stanie także nowoczesny plac zabaw. Dla lepszego komfortu i bezpieczeństwa  powstanie także nowy chodnik i większy parking. Z związku z rozbudową żłobka przewiduje się również zwiększenie etatów o 9 dodatkowych.

„Prace postępują szybko, widać efekty, cieszymy się, że już wkrótce żłobek będzie mógł przyjąć dużo więcej dzieci.” – przekazała portalowi  jedna z mieszkanek Zawiercia

 

Wykonawcą robót jest firma Handlowo-Usługowa Jul-Bud. Koniec remontu przewiduje się z na koniec bieżącego roku. Całkowity koszt tej inwestycji wynosić będzie 3 945 825zł.

 

Zobacz także:

 – „Zawiercie na 5-tkę” – Trwają Zapisy

 – Nowe projekty w Zawierciu – tym razem skierowane dla dzieci i młodzieży

 – Ruszyły Zapisy na Mistrzostwa Polski Amatorów w Piłce Siatkowej

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *