Zawierciu powstaje świetlica

W Zawierciu powstaje świetlica środowiskowa

Przy ul. Niedziałkowskiego w Zawierciu powstaje świetlica środowiskowa. Trwają obecnie prace remontowo-budowlane.

 

W Zawierciu powstaje świetlica środowiskowa i ośrodek wsparcia ofiar przemocy w rodzinie. W tym celu przy ul. Niedziałkowskiego 1 trwają właśnie prace remontowo-budowlane,które w obecnej sytuacji są prowadzone z zachowaniem szczególnej ostrożności. Wykonawca jest konsorcjum firm Instaldar i Bud-Rem.

 

Prace ruszyły na początku marca i polegają na gruntownej przebudowie całego budynku. Wzmocnione zostaną elementy konstrukcyjne. Wszelkie unowocześnienia umożliwią korzystanie z budynku osobom niepełnosprawnym. Powstanie także zupełnie nowa instalacja centralnego ogrzewania, gazowa, wodno-kanalizacyjna,elektryczna oraz deszczowa. W budynku głównym znajdzie się świetlica środowiskowa, w bocznych zaś powstanie ośrodek wsparcia ofiar przemocy w rodzinie i sala świetlicowa dla dzieci.

 

Zakłada się,że prace potrwają do końca listopada bieżącego roku. Na przedsięwzięcie to miasto pozyskało dofinansowanie z tzw. ZITów (Zintegrowanych Inwestycji terytorialnych). Dofinansowanie to wyniosło 3 mln 761 tys złotych, co stanowi 95% całkowitego kosztu inwestycji.

 

Zobacz także: Dziś w nocy doszło do groźnego pożaru w Zawierciu- Zdjęcia

 
źródło oraz foto: UM Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *