Rady Miejskiej w Zawierciu

Kłótnia Beaty Chawułu o Sesje Rady Miejskiej w Zawierciu ?

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zawierciu, Beata Chawuła, przychylając się do prośby Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego, zwołała nadzwyczajną sesję Rady Miasta.

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zawierciu, Beata Chawuła, przychylając się do prośby Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego, zwołała nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Odbędzie się ona 14 października o godzinie 17:00 w sali narad na parterze w Urzędzie Miejskim.

Porządek obrad przewidziano następująco:

  1. Otwarcie sesji i sprawdzenie jej prawomocności.
  2. Zatwierdzenie porządku obrad.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec planów lokalizacji, budowy kopalni rud cynku i ołowiu oraz eksploatacji złóż cynku i ołowiu na terenie Gminy Zawiercie.
  4. Zamknięcie sesji.

Przypomnijmy, że  w  dniu 7 października  Prezydent Miasta Zawiercie  Łukasz  Konarski, zwrócił się pisemnie z  prośbą  do  Przewodniczącej Rady Miejskiej w Zawierciu Beaty Chawuły ,  o zwołanie nadzwyczajnej  sesji  Rady Miejskiej  w celu  podjęcia następującej uchwały:

Początkowo Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zawierciu  podeszła sceptycznie  do  wniosku  Prezydenta  Miasta Zawiercie i wystosowała  nawet krótkie  „oświadczenie „  na swoim  profilu  w mediach społecznościowych,  w którym przeczytać możemy  m.in.

 

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informuję, że Rada Miejska w Zawierciu wyraziła stanowczy SPRZECIW wobec planów budowy KOPALNI rud cynku i ołowiu na terenie Gminy Zawiercie. Podjęta w tym przedmiocie uchwała jest tak samo ważna i obowiązująca dziś, jak w dniu jej podjęcia. Oznacza to, że stanowisko Rady Miejskiej w Zawierciu to niezmiernie STANOWCZY SPRZECIW – napisała w odpowiedzi na Facebooku Beata Chawuła.

 

Do wpisu przewodniczącej odniósł się prezydent Zawiercia ponownie przekonując  do zwołania  nadzwyczajnej  sesji Rady Miejskiej.

Szanowni Państwo, Beata Chawuła – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zawierciu opublikowała na Facebooku wpis, z którego wynika, że nie zamierza zwołać nadzwyczajnej sesji i sprzeciwiać się budowie kopalni rud cynku i ołowiu. Pomimo tego, apeluję do całej Rady o stanowcze kroki. Dlaczego ta uchwała jest w tej chwili tak ważna? Radni poprzednich kadencji podejmowali takie uchwały i stanowczo sprzeciwiali się budowie kopalni. Radni bieżącej kadencji do tej pory nie wykonali takiego kroki. To prawda, że poprzednia uchwała obowiązuje, ale część obecnych radnych jej nie podejmowała. W tym gronie jest Przewodnicząca RM Beata Chawuła oraz Radni: Mariusz Borzęcki, Martyna Gajos, Witold Grim, Joanna Janik-Jaworska, Dominik Janus, Dariusz Kurek, Henryk Mól, Paulina Pietras, Przemysław Trepka i Justyna Wesołowska. Mówimy zatem o 11 Radnych, a więc o większości – napisał w mediach społecznościowych prezydent Zawiercia.

 

W dniu  Dzisiejszy  Urząd Miasta Zawiercie poinformował, ze Przewodnicząca Rady Miejskiej, Beata Chawuła, przychylając się do prośby Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego, zwołała nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Odbędzie się ona 14 października o godzinie 17:00 w sali narad na parterze w Urzędzie Miejskim

 

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także:

Zawiercie : powiadomienia SISMS informują o aktualnej sytuacji w mieście

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *