Mok Zawiercie

MOK Zawiercie po raz pierwszy Festiwal Wiesława Ochmana

Mok Zawiercie w najbliższy czwartek, 3 października o godzinie 18:00 w  odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Wiesława Ochmana.

MOk  Zawiercie koncert  zorganizowany będzie po raz pierwszy w Zawierciu, jednak będzie on swego rodzaju kontynuacjom charytatywnych koncertów „Wiesław Ochman i jego goście”, które odbywał się cyklicznie na terenie Zawiercia. Festiwal otworzy specjalna gala – 3 października o godzinie 18:00. Tuż po koncercie, ok. godz.21:00 odbędzie się Wernisaż Malarstwa Polskiego w galerii ZAWartE w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Wystawa obejmować będzie prace najsłynniejszych polskich malarzy z przełomu XIX i XX wieku.

4 października z kolei, w ramach Festiwalu, w Mok Zawiercie o godzinie 11:00 odbędą się edukacyjne warsztaty pn. „Bliżej Moniuszki”, które poprowadzą Wiesław Ochman oraz Jarosław Świtała ( pomysłodawca festiwalu). Warsztaty te przeznaczone są dla młodzieży i obowiązują na nie zapisy mailowe: kontakt@ochmanfestiwal.pl lub telefoniczne 32 672 13 39 .

 

Dla nieco starszych widzów, tego samego dnia o godzinie 19:00 w sali widowiskowej przedstawiona zostanie opera „Straszny Dwór”. Wezmą w niej udział studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Bilety do nabycia w cenie 40 zł ulgowy i 60 zł normalny w kasie MOK.

Kolejnym punktem festiwalu będzie koncert pokoleniowy pn. “Polskie Pieśni Sakralne”.  Odbędzie się on w sobotę, 5 października, o godzinie 19:00 w Bazylice mniejszej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Wraz z Wiesławem Ochmanem wystąpi jego wnuczek- tenor Krystian Ochman.

 

Ostatnim,a zarazem najważniejszym punktem wydarzenia będzie charytatywna gala,która odbędzie się 6 października o godzinie 18:00. Tego dnia pojawi się w sali widowiskowej Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Wraz z Wiesławem Ochmanem ma scenie pojawią się: Elwira Janasik (mezzosopran), Anita Maszczyk (sopran).

Podczas koncertu, osobom i instytucjom, które najbardziej wykazały się w trakcie charytatywnych koncertów, wręczona zostanie także specjalna nagroda Kryształowy Ochman.

 

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także:

Obwodnica Zawiercia- część zachodnia zostanie dokończona
Zawiercie : powiadomienia SISMS informują o aktualnej sytuacji w mieście

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *