Viret CMC Zawiercie

Viret CMC Zawiercie i CMC Poland przedłużyli umowę sponsorską

Viret CMC Zawiercie i CMC Zawiercie przedłużyli umowę sponsorską.

 

Viret CMC Zawiercie i CMC Poland sp. z o.o. podpisali 14 lipca 2022r. porozumienie w zakresie przedłużenia bieżącej współpracy. CMC Poland na sezon 2022/23 pozostaje sponsorem tytularnym lokalnej drużyny piłki ręcznej- Drużyny ze Stali. Firma od wielu już lat wspiera sportowe zmagania Szczypiornistów. Ponadto obserwuje rozwój klubu, który na każdym spotkaniu meczowym dostarcza kibicom potężnej dawki emocji.  

Ludzie ze stali tworzą Ligę Mistrzów

Od blisko 125 lat huta w Zawierciu jest największym pracodawcą w regionie. W 2003r. Commercial Metals Company przejęła udziały w hucie Zawiercie, która obecnie działa pod nazwą CMC Poland. Firma prowadząca działalność w obszarze recyklingu, produkcji i przetwórstwa stali, zatrudnia w Polsce ok. 2.800 pracowników z czego ponad 2.300 osób w Zawierciu. Obecność huty widoczna jest w wielu sferach lokalnego życia. To wsparcie Zarząd CMC Poland chce podtrzymać.

Jako największy lokalny pracodawcachcemy w pewnym sensie kreować, wspierać lokalne inicjatywy, zatem kontynuowanie wsparcia dla KS Viret CMC Zawiercie jest naturalną konsekwencją naszych działań w obszarze wsparcia społeczności lokalnej oraz w aspekcie budowanie pozytywnego wizerunku naszej marki – mówi Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland.  Naszym Szczypiornistom i całemu sztabowi, życzymy sukcesów i ciekawych wyzwań sportowych w nadchodzącym sezonie.

– Współpraca klubu z CMC w mojej opinii jest wzorowa. Mamy bardzo dobrą komunikację, postawiliśmy na jasne wyrażenie oczekiwań wobec klubu. Planując wszelkie działania klubowe, staramy się spełnić pokładane w nas oczekiwania i zapewnić taką jakość współpracy, aby przynosiła satysfakcję dla obu stron. Z CMC w tym obszarze KS Viret CMC działa niemal 20 lat, mamy już zatem niemałe doświadczenie, niemniej cały czas się rozwijamy– mówi Mariusz Woźniak, Prezes Zarządu Viret CMC Zawiercie.

 Wielka sportowa rodzina

Zawiercie potrzebuje jak najwięcej pozytywnych zdarzeń. Takich, dzięki którym mieszkańcy chcą się utożsamiać ze swoim miastem, chcą tu żyć i po prostu je lubią. KS Viret CMC Zawiercie gromadzi wokół siebie kibiców w różnych kategoriach wiekowych. Jest to szalenie budujące, kiedy obserwujemy wspólny doping z trybun.

Doświadczenie ostatnich dwóch lat pandemii jeszcze mocniej pokazało nam, że ludzie potrzebują pozytywnych emocji, jakie mogą płynąć np. z sympatyzowania z klubem. Piłka ręczna w Zawierciu ma długie tradycje i zrzesza wokół siebie kibiców reprezentujących każdą kategorię wiekową. To jeszcze jeden dowód na to, że sport w Zawierciu łączy pokolenia.Jestem przekonany, że grając zespołowo, możemy zrobić jeszcze więcej, dla społeczności Zawiercia. W kolejnym sezonie życzę naszemu klubowi samych sukcesów, a kibicom radości z odnoszonych przez klub zwycięstw. –  mówi Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland. 

– Gramy przede wszystkim dla mieszkańców Zawiercia oraz dla tych, którzy są w dużej mierze związani ze środowiskiem Szczypiorniaka. Od wielu pokoleń szkolimy dzieci i młodzież lokalną. Piłka ręczna jest sportem dość uniwersalnym, ogólnorozwojowym. Trenując piłkę ręczną, młody gracz praktycznie w każdym momencie może przejść do innej dyscypliny sportowej, jak np. siatkówka, piłka nożna czy koszykówka. Trzeba pamiętać, że piłka ręczna jest sportem kontaktowym i gracze poddawani są tzw. próbie charakteru.  Rywalizacja sportowa to jedno, jednak bezpośredni kontakt zawodników bark w bark na parkiecie to już inny temat. My jesteśmy zespołem walecznym i zawodnicy starają się w każdym meczu pokazać maksimum swoich możliwości. Kiedy łatwo wygrywa się mecz, emocje są umiarkowane, kiedy się przegrywa- nikomu nie jest przyjemnie- ani na boisku ani na trybunach. Najlepsze mecze to tzw. mecze na styku, kiedy o wyniku meczy decydują ostatnie piłki i temperatura spotkania cały czas jest wysoka. Takie spotkania budują widownię w Zawierciu. Na takie spotkania zapraszamy. – dodaje Mariusz Woźniak, Prezes Zarządu KS Viret CMC Zawiercie.

 

 

Źródło i foto: CMC Zawiercie

 

Zobacz także:

Policja z Zawiercie zatrzymała poszukiwanego 60-latka

Biedronka w Zawierciu zmieni swój wygląd

CMC Zawiercie sponsorem Aluronu CMC Zawiercie kolejne sezony

Święto Gminy Ogrodzieniec zapowiada się imponująco

Kino plenerowe w Zawierciu – znamy kolejne seanse

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.