Twardy lockdown w Polsce

Twardy lockdown w Polsce coraz bliższy – rekordowa ilość zakażeń

Twardy lockdown w Polsce to niestety coraz bardziej realny scenariusz na najbliższe dni. Padła bowiem rekordowa liczba zakażeń.

 

Twardy lockdown w Polsce wydaje się być jednak nieunikniony. Już jutro, w czwartek 25 marca mają zostać podane nowe, bardziej radykalne obostrzenia. Obejmą one zatem okres Świąt Wielkanocnych, jak i tydzień po świętach.

Nieoficjalnie mówi się, iż wprowadzone zostaną ograniczenia w przemieszczaniu się – jedynie do pracy, sklepu czy lekarza. Ponadto, mówi się także o ograniczeniach w ilości osób przebywających w sklepach, kościołach. Możliwe jest także całkowite zamknięcie sklepów wolnostojących z RTV/AGD, odzieżowych czy marketów budowlanych.

Przypominamy, iż od 20 marca rozszerzono obostrzenia na cały kraj. Zamknięto galerie handlowe, baseny, kina, galerie, muzea. Również dzieci z klas I – III wróciły do trybu nauki zdalnej.

W związku jednak ze stale rosnącą liczbą dziennych zakażeń, Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, iż w najbliższych dniach przedstawione zostaną kolejne restrykcje.

W środę, 24 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 978 nowych zakażeniach koronawirusem. To rekordowa liczba dziennych zakażeń do tej pory w naszym kraju.  Najwięcej, bo aż 4605 nowych przypadków potwierdzono w województwie śląskim.

Czy zatem czarny scenariusz się sprawdzi i czeka nas całkowite zamknięcie Polski ? Prawdopodobnie już jutro, w czwartek, Minister Zdrowia przekaże szczegółowe informacje.

Rządowcy jednak stale przypominają, że tak naprawdę bardzo wiele zależy od nas samych. Apelują o zbiorową narodową odpowiedzialność. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie pokonać pandemię koronawirusa.

 

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.