Puchar Prezydenta

Turniej IX Turniej Badmintona o Puchar Prezydenta Miasta

W czwartek, 12 grudnia, w hali OSiR przy ul. Moniuszki 10 odbyła się IX już edycja Turnieju Badmintona o Puchar Prezydenta.

 

W czwartek, 12 grudnia, w hali OSiR przy ul. Moniuszki 10 odbyła się IX już edycja Turnieju Badmintona o Puchar Prezydenta.Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Zawierciu. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem- wzięło w nim udział aż 50 zawodników ze szkół podstawowych z Zawiercia oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy.

Badminton to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Jest to doskonała forma aktywności fizycznej, ale także i świetnej zabawy.

W tegorocznych zmaganiach najlepsi okazali się:

– w kategorii dziewcząt  (rocznik 2007 i młodsze) pierwsze miejsce zajęła Julia Jędros ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu. Na drugim miejscu uplasowała się Amelia Zabój ze Szkoły Podstawowej nr 11, z kolei trzecie miejsce przypadło Konstancji Przybylik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy.

– w kategorii dziewcząt ( rocznik 2006-2005) najlepsza okazała się Stella Bladon ( SP 5), zaraz za nią na podium stanęła Ewa Socha (Sp 11). Trzecie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 – Kinga Mogiła.

– w kategorii chłopców ( rocznik 2007 i młodsi) zwyciężył Filip Mikoda ze Szkoły Podstawowej nr 9, za nim na miejscu drugim był Maksymilian Rybiński (SP 1), natomiast ostatnie, trzecie miejsce przypadło w udziale Filipowi Burzyńskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 9.

– w kategorii chłopców ( rocznik 2006-2005) najlepszy był Igor Solny (SP 6), miejsce drugie zajął Stanisław Warzkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4. Miejsce trzecie z kolei zajął Konrad Nawrotek- uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawierciu.

 

Puchary i medale laureatom wręczył Prezydent Miasta Łukasz Konarski.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *