Trwa akcja

Trwa akcja pomocy dla Niny. Na Facebooku powstała specjalna grupa z licytacjami

W Internecie trwa akcja, podczas której zbierane są środki finansowe na leczenie Niny Kudeli. Na Facebooku powstała specjalna grupa Nina i Drużyna – licytacje charytatywne

 

W Internecie trwa akcja, podczas której zbierane są środki finansowe na leczenie Niny Kudeli. Na Facebooku powstała specjalna grupa Nina i Drużyna – licytacje charytatywne , gdzie na licytację wystawiać można nie tylko przedmioty, ale również vouchery, usługi czy gadżety. Środki zgromadzone w ten sposób pozwolą finansować leczenie dziewczynki.

 

Kim jest Nina Kudela ?

Nina Kudela to 4-letnia mieszkanka Zawiercia. Dziewczynka cierpi na wiele schorzeń, które wymagają stałej, bardzo kosztownej rehabilitacji. W ciągu swojego 4-letniego życia, dziewczynka przeszła już szereg przeróżnych operacji. Gdyby nie one, nie mogłaby funkcjonować tak jak do tej pory. Rodzina robi wszystko, aby jej dzieciństwo nie odbiegało tak bardzo od dzieciństwa rówieśników. Na tyle, na ile tylko to możliwe.

Dziewczynka jest wcześniakiem- urodziła się bowiem w 31. tygodniu ciągu. Niestety, wraz z wcześniactwem towarzyszyły jej inne schorzenia – niedotlenienie okołoporodowe, a także wylew obustronny dokomorowy drugiego stopnia. Niestety, w wyniku tych wszystkich powikłań, Nina nie porusza się samodzielnie. Stwierdzono u niej bowiem także zwichnięcie stawu biodrowego, zwichnięte stawy łokciowe, przykurcze w stawach kolanowych, skoliozę, asymetrie ciała oraz brak jednej nerki. Ponadto ma także poważną wadę wzroku. Wiele z tych diagnoz postawiono zbyt późno – początkowo była ona leczona niewłaściwie. Obecnie dziewczynkę czeka prawdopodobnie aż 8 operacji kręgosłupa. Teraz jednak rośnie, więc nie jest możliwe ich wykonanie. Płuca nie są jeszcze prawidłowo rozwinięte i prawdopodobnie nie będą mogły rozwijać się dalej, ze względu na skoliozę, która po prostu zabiera im miejsce do rozwoju.

 

Ruszyły licytacje. Jak pomóc?

Stąd prośba o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy mogą pomóc dziewczynce w powrocie do zdrowia. Na Facebooku powstała specjalna grupa Nina i Drużyna – licytacje charytatywne, gdzie wystawiane są do licytacji przedmioty. Po wygranej licytacji należy dokonać przelewu na wskazanej na grupie stronie i postępować wg zamieszczonych tam wskazówek. Ważne, że wziąć udział w licytacjach oraz wystawić przekazane przez siebie przedmioty i usługi może każdy użytkownik Facebooka, który przyłączy się do grupy.

 

Oprócz tego, wpłaty można dokonywać za pomocą zweryfikowanej zbiórki dostępnej na stronie pomagam.pl – link bezpośredni do zbiórki znajduje się – – -> Pomóż  Nince złapać oddech

 

Zobacz Również:

Kolejny oszust w Zawierciu dokonał kradzieży gotówki z konta

Zamek w Mirowie stal się planem filmowym kultowego serialu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *